שתף קטע נבחר

בליכוד: הפיינל-פור דחה את המשאל ל-2 במאי

הסיבה: חשש מאחוזי הצבעה נמוכים, לאור משחק הכדורסל שנערך ב-29 באפריל. הקמפיין ייכנס ליישורת האחרונה עם שובו של ראש הממשלה מארה"ב

"משאל העם" בקרב 200 אלף מתפקדי הליכוד בנושא תוכנית ההתנתקות נדחה ל-2 במאי. כך החליטה היום (ג') ועדת הבחירות המרכזית של המפלגה, במשאל טלפוני שקיימה בין חבריה.

 

חברי הליכוד יקבלו בתיבות הדואר את תוכניתו המדינית של ראש הממשלה, ויידרשו להצביע "בעד", "נגד" או לשלשל לקלפי פתק לבן. הקלפיות ייפתחו ב-2 במאי ב-8:00 ויינעלו ב-22:00. תוצאות האמת צפויות להתקבל לפנות בוקר למחרת, והן יהיו בבחינת המלצה לחברי-הכנסת והשרים מן הליכוד - שכבר הודיעו ברובם כי יכבדו את התוצאה.  

 

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית של הליכוד, השופט בדימוס צבי כהן, חשב שאין זה נכון לקיים את המשאל ב-29 באפריל, כפי שנקבע, בשל משחק חצי-גמר הפיינל-פור האירופי, שיתקיים באותו מועד בתל-אביב. גם ה-28 בחודש לא נמצא מתאים, בשל חג דרוזי שחל באותו יום.

 

אתמול ביקשו אנשי ראש הממשלה לדחות את המשאל, בשל משחק הכדורסל והחשש מאחוזי הצבעה נמוכים. המהלך לא צלח, אולם כעת החליט השופט כהן להיענות לבקשה.   

 

במהלך פרק הזמן שנותר עד למשאל, צפויים שני המחנות - התומכים והמתנגדים - להאיץ את פעולותיהם במסגרת הקמפיין. ראש הממשלה שרון נמצא בביקור רשמי בוושינגטון, במהלכו ייפגש עם הנשיא בוש - בציפייה לקבל ממנו תמורה מדינית לנסיגה מעזה.   

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באובאו
המשאל נדחה. שרון
צילום: באובאו
צילום: יוסי רוט
בגלל הפיינל פור. שארפ
צילום: יוסי רוט
מומלצים