שתף קטע נבחר

הליכוד: שרון ולנדאו יתעמתו פעמיים על ההתנתקות

במפלגה מתכננים שני אירועים מרכזיים לקראת המשאל על תוכנית ההתנתקות ב-2 במאי. במוקד: עימותים פומביים בין התומכים והמתנגדים, בראשות ראש הממשלה שרון והשר לנדאו

מתח שיא בליכוד: תנועת הליכוד הודיעה היום (ד') כי לקראת משאל המתפקדים שייערך ב-2 במאי על תוכנית ההתנתקות של ראש הממשלה, צפויים להתקיים שני כינוסים ועימותים מרכזיים בין המתגנדים לתומכים.

 

הכינוסים יתקיימו בחיפה ובחולון, ב-22 ו ב-28 באפריל. ישתתפו ויישאו דברים ראש הממשלה, אריאל שרון והשר עוזי לנדאו, מראשי מטה "הליכוד שלנו", המתנגד לתוכנית ההתנתקות. בליכוד מבהירים כי הזמן שיינתן לשרון וללנדאו יהיה שווה.

 

ח"כ אהוד יתום, ממתנגדי תוכנית ההתנתקות, טען בעקבות ההחלטה כי "מדובר בעימות בלתי מאוזן, ויש לאזן את העימות בשילובם של עוד דובר או שניים בעלי משקל פוליטי שווה".

 

בנוסף, הנחה מנכ"ל הליכוד, אריק ברמי, לפתוח את סניפי המפלגה ברחבי הארץ ולאפשר את קיומם של "הייד פארקים" מקומיים וכנסים בעד ונגד תוכנית ההתנתקות.

 

ברמי אומר כי "יופיו של משאל חסר תקדים זה וייחודו הדמוקרטי מחייב את קיומם של דיונים אותנטיים משותפים, שיגיעו לשיאם בשני כינוסים מרכזיים שנערוך. אין ספק שהשיח הליכודי המשותף והדמוקרטי מעיד על עוצמתה של התנועה".

 

שר התמ"ת, אהוד אולמרט, יערוך הערב בירושלים כנס בהשתתפות 40 ראשי ערים מרחבי הארץ. אולמרט ינסה לשכנע את ראשי הערים לתמוך בתוכנית ההתנתקות.

 

במקביל, בליכוד מצפים להחלטת בית הדין של התנועה, שיתכנס מחר כדי לדון בעתירות שהוגשו נגד האופן בו התקבלה ההחלטה בנוגע למשאל בועידת הליכוד האחרונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באובאו
שרון. הופעות פומביות
צילום: באובאו
צילום: סבסטיאן שיינר
לנדאו. ראש המתנגדים
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים