שתף קטע נבחר

ההתעללות המינית הקבוצתית הסתיימה ללא הרשעה

למה בעצם להרוס להם את החיים? קבוצה של נערים ממרכז הארץ, שהודו בהתעללות מינית בבת 16 שאותה הפכו ל"שפחת מין", לא יורשעו בפלילים וזאת בעקבות החלטת שופטת בית המשפט לנוער. "הם באו מבתים טובים", הסבירו עורכי דינם. השופטת קיבלה זאת, במורת רוח רבה - ולא הרשיעה

מהו מחירה של התעללות מינית קבוצתית בנערה בישראל? לא גבוה במיוחד, לפי החלטת בית המשפט לנוער מהיום (יום ד'). ההחלטה הזו מעוררת לא מעט סימני שאלה, בפרשה שפורסמה בשעתה בהרחבה בכלי התקשורת.

 

 

המדובר בנערה בת 16, שהפכה ל"שפחת מין" של 9 נערים ממרכז הארץ. במשך חודשיים בשלהי 2002 כפו עליה הנערים מעשי סדום ומין אוראלי בניגוד לרצונה בבית הספר ובגנים ציבוריים. הם איימו כי אם תדווח עליהם - יספרו למשפחתה ויפיצו כי היא "נותנת". במקביל, איימו עליה גם כי צילמו אותה ויפיצו את התמונות באינטרנט.

 

למרות התיאורים והעדויות הקשות, החליט היום בית המשפט להטיל על 7 מהנערים 150 שעות עבודה לציבור ופיצוי כספי לקורבנם, לאחר שהודו בביצוע המעשים בחברתם לבית הספר. אולם, בית המשפט נמנע מלהרשיע אותם.

 

פרקליטיהם של הנערים, עורכי הדין בן ישעיה, עו"ד שמואל פלישמן, עו"ד ארי שמאי ועו"ד דן קואל, הצליחו להגיע עם הפרקליטות לעסקת טיעון, לפיה יודו הנערים בעבירה של מעשה סדום - ויוטל עליהם עונש של שעות פעילות למען הציבור וכן הם יחויבו לפצות את המתלוננת בסך של 2,000-3,000 שקלים.

 

באשר להרשעה בדין, הוחלט כי בית המשפט יקבע האם יורשעו או - שמא ישאר להם רישום פלילי ללא הרשעה.

 

הפרקליטות הדגישה כי הנאשמים כולם ביצעו מעשים מכוערים ונטפלו לנערה חלשה, לא מקובלת, שידעו כי תשבר תחת הלחץ שהופעל עליה.

 

עורכי הדין טענו כי מדובר ב"נערים טובים, לומדים עם שאיפות לעתיד שעומדים כיום בפני גיוס לצה"ל". לדבריהם, הנערים הבינו את חומרת המעשים שהם עשו.

 

לבסוף, קיבלה השופטת, דנה מרשק-מרום, את דברי פרקליטיהם של הנערים והחליטה תוך התלבטות קשה שלא להרשיע אותם בדין. בית המשפט הביע מורת רוח מכך שהנערים, שבאו מ"בתים טובים", פגעו מינית בצורה קולקטיבית משפילה והרסנית בנערה צעירה בת גילם.

 

ההכרעה בעניינם של שני הנאשמים הנוספים תהיה בסוף חודש יוני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
(אילוסטרציה)
צילום: אבי כהן
עו"ד שמאי. נערים מבתים טובים
צילום: אבי כהן
צילום: גבי מנשה
עו"ד פלישמן. עסקת טיעון
צילום: גבי מנשה
מומלצים