שתף קטע נבחר

סקר חדש: 54% מהמתפקדים יצביעו בעד תוכנית שרון

סקר שערך מכון "דחף" בהנהלת ד"ר מינה צמח מגלה ששיעור התומכים בתוכנית ההתנתקות בליכוד צמח בשבועיים האחרונים ב-3 אחוזים. רוב המתפקדים קובעים שנאום בוש לא השפיע על החלטתם. חבר הליכוד לשעבר, בני בגין, שובר שתיקה ומתגייס נגד תוכנית ההתנתקות

54 אחוזים ממתפקדי הליכוד יצביעו בעד תוכנית ההתנתקות של ראש הממשלה, אריאל שרון - כך עולה מסקר שמפרסם היום (ו') "ידיעות אחרונות". בסקר הקודם, שנערך לפני יותר משבועיים, אמרו 51 אחוזים מהמתפקדים כי יצביעו בעד התוכנית.

 

 

מהסקר, שערך מכון "דחף" של ד"ר מינה צמח, עולה עוד כי 63 אחוזים מהנשאלים סבורים שנאום בוש לא תרם להחלטה כיצד להצביע. 23 אחוזים דווקא סבורים שהצהרת בוש תרמה להחלטה. כ-14 אחוזים כלל אינם מכירים את ההצהרה.

 

מבין מי שהצהירו כי הם מתנגדים לתוכנית, כ-80 אחוזים השיבו כי נאום בוש לא תרם להחלטתם. 52 אחוזים מ"הקולות הצפים" מבין מתפקדי הליכוד אמרו שנאום בוש לא תרם להחלטה, שטרם קיבלו.

 

מרבית מתפקדי הליכוד סבורים שתוכנית ההתנתקות תעבור לבסוף: 53 אחוזים מנשאלים השיבו שרוב המתפקדים יצביעו בעד. 27 אחוזים סבורים שהמתפקדים ידחו את התוכנית, ואילו 20 אחוזים אינם יודעים כיצד יצביעו חבריהם.

 

אחוז ההצבעה במשאל צפוי להיות גבוה, על פי הסקר. 68 אחוזים אמרו שבטוח ישתתפו במשאל. 23 אחוזים חושבים שישתתפו בו ואילו 3 אחוזים משוכנעים שלא יצביעו במשאל.

 

בסקר השתתפו כ-508 אנשים, המהווים מדגם מייצג של חברי הליכוד.

 

נתניהו עדיין יושב על הגדר

 

בסוף השבוע ישוחח שרון עם השרים, בניסיון לרתום אותם למסע השכנוע של מתפקדי הליכוד. ביום ראשון יציג את הישגיו מפסגת וושינגטון בישיבת הממשלה.

 

איש המפתח בליכוד, שטרם אמר את דברו מפורשות הוא שר האוצר, בנימין נתניהו. נתניהו אמר לאחר פסגת וושינגטון שהנשיא האמריקני נתן מענה לשניים מתוך שלושת התנאים שהציב בעניין זכות השיבה וגושי ההתנחלויות. 

 

עם זאת, נתניהו עדיין דורש מראש הממשלה להקיף בגדר את כל גושי ההתנחלויות, וממתין להבהרות מראש הממשלה בעניין זה. נתניהו גם דורש להשלים את בניית הגדר לפני כל נסיגה, משום שעל-פי כל ההערכות, הנסיגה תגביר את הטרור מיהודה ושומרון.

 

בני בגין מתגייס נגד תוכנית ההתנתקות

 

בצד העלייה בתמיכה בתוכנית ההתנתקות, מקבלים מתנגדי התוכנית שחקן חיזוק: בני בגין. כך דווח ב"ידיעות אחרונות". בגין, שהתנתק מהפוליטיקה וגזר על עצמו שתיקה, מתכוון לשבור את שתיקתו ולהעניק שורה של ראיונות לתקשורת, שבהם יתנגד לתוכניתו של שרון.

 

בני בגין פרש מהפוליטיקה ב-1999, לאחר שהתמודד לכנסת מטעם "האיחוד הלאומי". הוא עצמו אינו חבר ליכוד, ולכן לא יצביע במשאל המתפקדים.

 

קשה לאמוד את מידת השפעתו של המתפקדים. הוא נחשב לאידיאולוג נוקשה, אדם ישר והגון, אך זו גם חולשתו - הליכוד עשה דרך ארוכה מאז עזב בגין את המפלגה, ועמדותיו נוטות היום למרכז המפה הפוליטית, הרחק מהעמדות שבהן דוגל בגין הבן.

 

בהכנת הידיעה השתתפו דיאנה בחור-ניר ואטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרוב תומכים בתוכנית
הרוב: נאום בוש לא השפיע
הרוב יגיעו להצביע
צילום: איי פי
בעקבות פסגת וושינגטון
צילום: איי פי
צילום: ג'רמי פלדמן
שחקן חיזוק למתנגדים. בני בגין
צילום: ג'רמי פלדמן
צילום: דן בלילטי
ממתינים למילה האחרונה. נתניהו
צילום: דן בלילטי
מומלצים