שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מלחמת דת בערד: החרדים נגד המשיחיים

  מתח גבוה נרשם בימים האחרונים בין הקהילה החרדית, לבין בני קהילת המשיחיים בעיר. החרדים ערכו הפגנה מול ביתה של חברה בקהילה המשיחית בטענה שהם מחלקים חומר הסברה לצעירים יהודים. המשיחיים מזועזעים מההאשמות וטוענים: מתירים את דמנו

  "לא נסכים למיסיונריות בתוך עירנו. המשיחיים רוצים את נפשותנו" כך טוענים בקהילה החרדית בערד, כנגד 20 משפחות מקהילת המשיחיים, המתגוררות בעיר עשרות שנים.

   

  מפלס המתח בין שתי הקהילות עולה בימים האחרונים, בעוד החרדים טוענים כי המשיחיים מנסים לפתות את בני הנוער להמיר את דתם ואילו המשיחיים אומרים כי החרדים מסיתים נגדם ומתירים את דמם.

   

  לפני ארבעה ימים קיימו החרדים בעיר הפגנה ברחבת חנייה מול ביתה של תושבת העיר, החברה בקהילת המשיחיים. ההפגנה התקיימה באישור המשטרה.

   

  בהפגנה נשא דברים הרב האשכנזי הראשי בערד, הרב בן-ציון ליפסקר, שקרא למשיחיים: "תצאו מהעיר, נבלות, שקרנים וצבועים שכמוכם". המשתתפים נשאו שלטים הקוראים בגנות המשיחיים.

   

  החרדים: הם מטיפים לנוער להמיר את דתו

   

  "הם מחלקים חומר הסברה המטיף להחלפת הדת ואנחנו מתנגדים לכך נמרצות", אמר הרב ליפסקר ל-ynet, "הם מפתים את בני הנוער להתקרב אל דתם ועושים זאת במסווה של יהודים. אם הם היו שמים לפחות צלב עליהם, היו יודעים שמדובר בנוצרים. אנחנו לא נסכים למיסיונריות בתוך עירנו בקרב היהודים. כמו שיאסין רצה את גופותינו מוטלות חלל, כך הם רוצים את נפשותינו ונשמתנו".

   

  המשיחיים: מתירים את דמנו 

   

  חברי הקהילה המשיחית מתגוררים בערד שנים רבות, חלקם כ-30 שנה. בחמש השנים האחרונות הם מקיימים אסיפות שבועיות של נציגי 20 המשפחות המתגוררות

  בעיר. בני הקהילה מאמינים כי ישוע הוא משיח ישראל, מאמינים בתנ"ך ובברית החדשה והם עוברים הטבלה.

   

  חברי הקהילה מזועזעים מאירועי הימים האחרונים וטוענים כי דברי הרב הם הסתה. "מתירים את דמינו בקרב החרדים ואף אחד לא עושה כלום", אמר יקים פיגרס, מראשי הקהילה בערד ל-ynet, "אנחנו עובדים, משרתים בצבא וכך גם ילדינו. חלקנו הגדול אף יהודים שאמונתם אחרת משהו. אמונה אי אפשר לכפות בכוח או למכור בכסף. מי שסבור אחרת, לא הבין עדיין אמונה מהי".

   

  המשטרה: לא התקבלו תלונות על ההפגנה

   

  מפקד תחנת משטרת ערד, רב פקד משה איבגי אמר ל-ynet, כי רחבת החנייה היא מקום ציבורי כמו כל מקום אחר בו נערכות הפגנות: "אין שום בעיה עם המיקום ולא התקבלה תלונה בעניין מאף אחד, כך גם לא לגבי דברי ההסתה שכביכול נטען שנאמרו במהלכה". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יהושע אשכנזי, עיתון "הצבי"
  הפגנת החרדים בערד
  צילום: יהושע אשכנזי, עיתון "הצבי"
  צילום: יהושע אשכנזי, עיתון "הצבי",
  הפגנת החרדים בערד
  צילום: יהושע אשכנזי, עיתון "הצבי",
  מומלצים