שתף קטע נבחר

הליכוד מתחיל רשמית ב"קמפיין ההתנתקות"

מתנגדיו של ראש הממשלה בליכוד סבורים כי הקמפיין, במסגרתו יופצו תוכנית ההתנתקות וכן המכתבים שהחליפו שרון ובוש, נועד לקדם את שרון ולא פועל לטובת הליכוד

הליכוד יחל היום (ג') בקמפיין הרשמי לקראת המשאל על תוכנית ההתנתקות.

 

במסגרת הקמפיין, הנערך תחת הכותרת: "ב-2 במאי הליכוד מצביע בעד או נגד ההתנתקות", ייתלו מאות שלטי חוצות ברחבי הארץ, יוכנו חולצות עם סיסמאות הקמפיין וכן יוחל בהפצת חוברת שתכיל את תוכנית ההתנתקות, את המכתבים שהחליפו ראש הממשלה, אריאל שרון, והנשיא האמריקני, ג'ורג' בוש וכן את הנספח ששיגר ראש לשכת שרון, דב וייסגלס, ליועצת לביטחון לאומי בארה"ב, קונדוליזה רייס. בנוסף, תצורף לחוברת הודעה לבוחר הכוללת את מיקום הקלפי ואת מספרה.

 

על פניו, נועד הקמפיין לעודד את 200 אלף מתפקדי הליכוד "לממש את זכותם להשפיע על עתיד המדינה", כפי שנכתב בהודעה לעיתונות שהפיץ דובר הליכוד, שמוליק דהאן. כדברי מנכ"ל הליכוד, אריק ברמי: "הקמפיין הינו מרכיב חשוב ביותר בעידוד התהליך הדמוקרטי אותו מוביל הליכוד. אין אדם במדינה שלא יידע מה קורה ב-2 במאי".

 

אלא שמתנגדיו של שרון בתנועה אומרים כי הקמפיין כולו נועד לקדם את תוכניתו של ראש הממשלה על חשבון הליכוד. "הם שולחים את החוברת עם המסמכים של שרון לכל מתפקד", טוענים המתנגדים. "האם זה לא יעזור לראש הממשלה? האם מישהו ייתן לנו גם לשלוח 200 אלף חוברות עם העמדות שלנו על חשבון התנועה?".

 

הצעד הראשון בקמפיין כבר נעשה, עם פרישת שלט ענק על בניין מצודת זאב בתל אביב. בהמשך ייתלו שלטי חוצות נוספים ברחבי הארץ, וכן יושקו מענה קולי מיוחד שיטלפן אוטומטית לכל מתפקד עם פרטי תהליך ההצבעה, ומוקד מידע מאויש לבירור מקום ההצבעה.

 

בתוך כך, שלח היום ראש עיריית אריאל, רון נחמן, לראש הממשלה, אריאל שרון, מכתב תחת הכותרת "תודה". נחמן כותב במכתבו: "ההישג האישי של תוכניתך ושליחותך המדינית החזירו את הוודאות לביתנו. דומני שמאז שנפגשנו בגבעת האוהלים עליה הוקמה אריאל - לא היתה בקרבי ובקרב תושבי אריאל תחושת וודאות גבוהה מזו שישנה היום".

 

נחמן היה מהראשונים שיצאו בפומבי נגד תוכנית ההתנתקות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
בוש ושרון. פסגת ההתנתקות
צילום: איי פי
החולצה שתזכיר לבוחרים ללכת להצביע
ההודעה לבוחר
מומלצים