שתף קטע נבחר

הרבי מלובביץ' "גוייס" לקמפיין: עקירה - סכנת נפשות

בית הדין העליון של תנועת חב"ד התכנס וקבע כי תוכנית ההתנתקות היא בבחינת פיקוח נפש. עם זאת, הוחלט כי "המערכת לא נרתמת בכל הכוח, אלא פונים לחסידים - וכל אחד יפעל בעצמו". שלטים כבר נתלו על 500 אוטובוסים ברחבי הארץ

פסק הלכה של בית הדין העליון של חב"ד בישראל, שהתכנס הבוקר (יום ג') בירושלים, קורא לכל חסידי חב"ד "להשתלב בפעילות המטות המאורגנים על-ידי המתיישבים ולהשפיע על מתפקדי הליכוד להצביע נגד תוכנית ההתנתקות".

 

בית הדין קורא "להשמיע בקול ברור ותקיף את דברי הרבי מלובביץ', שאמר כי כל הדיבורים והמעשים בנוגע לעקירת יישובים, 'הרי זו סכנת נפשות ממש'".

 

דובר חב"ד, מנחם ברוד, אמר ל-ynet כי המחלוקת בדבר פעילותה של התנועה נסובה על תפקידה של חב"ד בסוגיית ההתנתקות ובאיזה מינון עליה לפעול. "בסופו של דבר נפלה החלטה שהמערכת לא נרתמת בכל הכוח, אלא פונים לחסידים וכל אחד יפעל בעצמו", הסביר.

 

קבוצה של חסידי חב"ד כבר החלה בהתארגנות נגד תכנית ההתנתקות של שרון. כחלק מפעילותם, הוצבו על 500 אוטובוסים ברחבי הארץ שלטים בהם נכתב: "הרבי מילובביץ' מזהיר: הבריחה מגוש קטיף סכנה נוראה למיליוני יהודים". פעילות חסידי חב"ד תכלול גם חלוקת חומר הסברה וביקורים אצל מתפקדי ליכוד.

 

בית הדין העליון מורכב משמונה רבני קהילות מרחבי הארץ. בתחילת השבוע דווח, כי לאחר חילוקי דעות הוחלט להשתתף במערכה נגד תוכנית ההתנתקות. ההחלטה התקבלה בנימוק כי מדובר בפיקוח נפש.

 

בית הדין העליון של חב"ד הוא אותו מוסד רבני, אשר הצליח להוציא לפני שמונה שנים אלפי חסידים לרחובות, למבצע "נתניהו טוב ליהודים", מבצע שתרם בסופו של דבר לניצחונו של נתניהו על פרס. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
סכנת נפשות. מילובביץ'
צילום: שאול גולן
חב"ד בהתגייסות: קמפיין על 500 אוטובוסים
"סכנה נוראה למיליוני יהודים"
מומלצים