שתף קטע נבחר

בכיר בתמ"ת: ייתכן שטעינו עם תוכנית ויסקונסין

בני פפרמן, מנהל הרשות לתכנון כוח-אדם בתמ"ת: "לא ברור כיצד נכנסנו לתוכנית, שהיא יותר שיטורית מטיפולית, כשמחקרים במערב כבר הוכיחו שהיא פחות טובה"

"אני רוצה לעשות חשבון נפש. ייתכן שהבחירה בתוכנית ויסקונסין לעידוד התעסוקה היתה בחירה בתוכנית הלא נכונה", כך אמר היום (ה') בני פפרמן, מנהל הרשות לתכנון כוח אדם במשרד התמ"ת בכנס התמ"ת בירושלים.

 

"מדובר בתוכנית שהיא יותר שיטורית מטיפולית", אומר פפרמן, "ולא ברור כיצד נכנסנו אליה כשמחקרים במערב כבר הוכיחו שהיא פחות טובה. מי שחושב ששיפור מצב התעסוקה בישראל הוא אפשרי בלי הגדלת ההכשרה המקצועית בתעסוקה הוא נאיבי או מטעה".

 

לדברי פפרמן, "בלי הכשרה ותעסוקה זה לא יזוז. במקרה הטוב ייכנסו אנשים לשוק העבודה לעבודות מזדמנות. הטיפול בתעסוקות האוכלוסיות החלשות בעייתי מאוד. מי שנפלטים מהעבודה בשנים האחרונות, כולל השנה, הם דווקא המבוגרים וחסרי ההשכלה, וזאת מגמה שתימשך אם לא יחול שינוי גדול במדיניות שלנו בנושא הזה. מי שכן מוצא עבודה זה בדרך כלל בתחומי השירותים שבהם משרתים ארבעת העשירונים הנמוכים את ארבעת העשירונים הגבוהים בשכר נמוך וללא ביטחון תעסוקתי".

 

פפרמן אמר בכנס, כי הדבר המשמעותי היחיד שהממשלה עשתה בשנים האחרונות היא גירוש העובדים הזרים, ו"מי שמשלה את עצמו שזה יספיק, הוא נאיבי במקרה הטוב".

 

פפרמן חזה שהאבטלה תגיע בשנת 2004 בין 10.5% ל-10.6%, וזאת אם הממשלה תמשיך לטפל בנחישות בנושאים שלקחה על עצמה. "חזיתי שהשנה האבטלה תגיע ל-10.8% ובפועל היא הגיע ל-10.7%, וזאת מפני שלא חזיתי את הנחישות שבה מטפלת הממשלה בגירוש העובדים הזרים", סיכם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל כהן
האם טעינו בתוכנית ויסקונסין?
צילום: טל כהן
מומלצים