שתף קטע נבחר

שבוע למשאל: שרון יחריף התבטאויותיו נגד המתנגדים

בעקבות צמצום הפער בסקרים בין תומכי ההתנתקות למתנגדים, החליטו אנשי שרון להחריף את התבטאויותיהם. הם מתכוונים להבהיר למתפקדים כי הצבעה נגד התוכנית תביא להפלת הממשלה, כפי שהימין הקיצוני היה אחראי בעבר להפלת ממשלות שמיר ונתניהו. באשר להצהרת שרון, לפיה ערפאת אינו חסין עוד, מודים בסביבתו: "מדובר בקלף ששמרנו לעת צרה". היום: שרון ינסה להניע שרים תומכי התנתקות לסייע לקמפיין

סקרי דעת הקהל בליכוד, המלמדים כי הפער בין תומכי תוכנית ההתנתקות למתנגדיה הצטמצם, עשו את שלהם - ובמהלך סוף השבוע ערכו יועצי ראש הממשלה דיונים על האופי שיישא המשך הפעילות לקראת המשאל בליכוד.

 

היום (א') צפוי ראש הממשלה להיפגש עם שרי הליכוד התומכים בהתנתקות ולהניע אותם לסייע לקמפיין. בישיבה שנערכה אמש, בהשתתפות יועצי ראש הממשלה ומקורביו, הוחלט להחריף את ההתבטאויות של שרון ושל השרים התומכים בהתנתקות, נגד מה שמכונה הימין הקיצוני בליכוד, הפועלים נגד התוכנית. 

 

"או אריק או פייגלין"

 

כוונת אנשי שרון היא להבהיר למתפקדי הליכוד כי הצבעה נגד התוכנית של שרון תביא למעשה להפלתה של הממשלה, כפי שהימין הקיצוני היה אחראי בעבר להפלת ממשלותיהם של יצחק שמיר ובנימין נתניהו.

 

עוד בכוונת אנשי שרון להבהיר למתפקדים כי ההשפעה האמוציונלית שנוצרה בעקבות הקמפיין של מתנגדי התוכנית, משמעותה רק פגיעה בליכוד, וההצבעה עבורם היא הצבעה נגד דרכו של הליכוד.

 

"אנחנו מתכוונים לעשות הבדלה ברורה ובהירה בין הליכוד ובין הימין הקיצוני של המתנחלים", אמרו ל-ynet מקורביו של שרון. "אנחנו רוצים גם להבהיר שזה או אריק או פייגלין".

 

"קלף לעת צרה"

 

באשר להצהרה של שרון שלשום בערוץ 2, לפיה ערפאת אינו חסין עוד, מודים בסביבת ראש הממשלה כי "מדובר בקלף ששמרנו בשרוול לעת צרה".

 

משמעות הדברים: אנשיו של שרון מודים כי ההודעה נשמרה במיוחד לנקודת שפל בסקרים שנצפתה מראש, ולכן לא נמסרה לכתבים המדיניים שהצטרפו למשלחת ראש הממשלה בוושינגטון.

 

כעת מקווים בסביבתו של שרון כי השבוע הקרוב ישפיע על המתפקדים ויגרום להם "להתעשת", ולחזור לתמוך בראש הממשלה ובתוכניתו. 

 

גם המתנגדים נערכים

 

במקביל, גם המתנגדים מתכוננים לשבוע האחרון שבו ניתן להשפיע על המתפקדים. המתנגדים, אנשי מטה הליכוד, צפויים להגיש הבוקר עתירה לוועדת הבחירות של הליכוד בדרישה להציב משקיפים בכל הקלפיות.

 

לטענתם, אם ועדת הבחירות תדחה את דרישתם, בכוונתם לפנות לערכאות משפטיות מחוץ לתנועה.

 

ובתוך כך, חתמו הבוקר  חברי כנסת לשעבר מטעם הליכוד על מכתב הקורא לראש הממשלה, אריאל שרון, שלא לבצע את תוכנית ההתנתקות. בין החותמים על המכתב הח"כים והשרים לשעבר דב שילנסקי, גאולה כהן, יוסי אחימאיר ומשה ארנס.


פורסם לראשונה 25/04/2004 00:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פייר תורג'מן  באו-באו
נלחץ מהסקרים. שרון
צילום: פייר תורג'מן באו-באו
סקר "ידיעות אחרונות" מיום שישי
צילום: אלכס קולומויסקי
ממשלתו נפלה בגלל הימין. נתניהו
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים