שתף קטע נבחר

מתנחלים "פוצצו" כנס בעד ההתנתקות עם אולמרט

כמה מתנחלים נכנסו לאולם בקריית ביאליק בו נערך כנס בעד תוכניתו של שרון, וקטעו את נאומו של השר אולמרט. "זה גירוש ולא פינוי", צעקה אחת מהם לעבר השר, ובמקום פרצה מהומה רבתי, מלווה בצעקות ותגרת ידיים. לאחר שהוצאו כמה מהמתפרעים מהאולם, הרוחות נרגעו והכנס חודש

מהומה אלימה פרצה בצהרים (ד') בכנס תמיכה בתוכנית ההתנתקות של ראש הממשלה אריאל שרון שנערך בקריית ביאליק.

 

בכנס השתתפו השרים אהוד אולמרט ומאיר שטרית, וחברי כנסת בהם אלי אפללו, אברהם הירשזון וכן סגן השר זאב בוים.

 

דקות ספורות לאחר שעלה אולמרט לנאום נכנסו לאולם כחמישה תושבי התנחלויות, אחד מהם אף נשא תינוק בידיו. אולמרט הבחין בהם ואמר: "אני מבקש לכבד את האורחים שלנו. הם באו לשמוע מדוע הם צריכים להתפנות מרצועת עזה. אני רק מבקש שיקשיבו".

 

בשלב זה התפרצה אחת המתנחלות לעבר אולמרט וצעקה "זה גירוש ולא פינוי". במהלך צעקותיה התפרצו לעברה כמה חברי ליכוד שבאו לכנס ודרשו ממנה להפסיק להפריע.

 

אז התפתחה באולם מהומה רבתי מלווה בצעקות, דחיפות ותגרת ידיים. במשך דקות ארוכות ניסו הנוכחים בליווי שוטרים להרגיע את הרוחות אולם ללא הצלחה והצעקות בין שני הצדדים נמשכו, כולל איומים לשימוש באלימות.

 

בסופו של דבר הוצאו המתנחלים אל מחוץ לאולם והרוחות נרגעו. חבר הכנסת אפללו, שלעברו צעקה אחת המתנחלות "אתה נאצי", פרץ בשירה 'הנה מה טוב ומה נעים' עד שנרגעו הרוחות והכנס נמשך.

 

לפני כן הדביקו פעילי ליכוד המתנגדים לתוכנית, שלטים נגד תוכנית שרון, על רכבו של אולמרט ועל האוטובוס המיוחד, "אוטובוס ההתנתקות", שהיה במקום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 1
המהומה בכינוס
צילום: ערוץ 1
צילום: ישראל הדרי
ספג צעקות. אולמרט
צילום: ישראל הדרי
צילום: מתוך אתר הכנסת
אפללו. פרץ בשירה
צילום: מתוך אתר הכנסת
צילום: גבי מנשה
בוים. השתתף בכנס
צילום: גבי מנשה
מומלצים