שתף קטע נבחר

נגד ההתנתקות: גלויות מרבנים, מכתב מפרוש

ההערכה היא כי בין המתפקדים חרדים רבים. ח"כ פרוש (יהדות התורה) מנסה לגייס אותם נגד תוכנית ראש הממשלה. הוא פנה במכתב ל"יראי השם מבין המתפקדים" ואף התקשר לאישים בליכוד במטרה שיפעלו נגד "התוכנית המסוכנת, שיש לעצור אותה בכל דרך אפשרית". בנוסף, ישוגרו למתפקדים גלויות ועליהן תמונותיהם של הרב כדורי והרבי מלובביץ'

התערבות חרדית במשאל ההתנתקות בליכוד:  ארבעה ימים לפני משאל ההתנתקות, מנסים ח"כ מאיר פרוש (יהדות התורה) וגם המקובל הרב יצחק כדורי ומאמיניו של הרבי מלובביץ', לפעול לנצחון המתנגדים לתוכנית ראש הממשלה.

 

השר לשעבר פרוש שיגר היום (ד') מכתבים לאלפי מתפקדי ליכוד, ובהם קרא להצביע נגד תוכנית ההתנתקות של רה"מ. במכתב קרא פרוש ל"יראי ה', מבין המתפקדים להצביע נגד התוכנית, ובעזרת השם נזכה לקיום דבר הנביא עמוס - 'ולא ינטשו עוד מעל אדמתם".

 

עוד קבע פרוש במכתבו כי "הליכוד, בהנהגת שרון, התנתק מהזיקה למסורת ישראל ופועל בהכוונת שינוי לטשטוש אופיה היהודי של המדינה". פרוש הזכיר את הקיצוץ בתקציב המשפחות הברוכות ילדים ובמוסדות התורה, והעניק למתפקדים 7 סיבות מדוע להצביע נגד תוכנית שרון.

 

"נגד הפרת האמונים לא"י ולמצוות ישובה.

נגד ההתנכרות למתיישבים הפטריוטים, שעמדו בגבורה מול גל הטרור.

נגד תלישת יישובים פורחים.

נגד הענקת הניצחון לטרור הפלסטיני, ללא שום תמורה.

נגד הפיכת רצועת עזה למדינת טרור מסוכנת עוד יותר.

נגד הפקרת רצועת עזה, לחימושה בכמות בלתי מוגבלת של טילים.

נגד עידוד ארגוני הטרור בחבלי ארץ ישראל אחרים – לשאוף להגיע להישג כמו זה בעזה". 

 

פרוש אף התקשר "לאישים בעלי השפעה בליכוד במטרה לשכנעם להפעיל את כל כובד משקלם נגד תוכניתו של רה"מ". לדברי פרוש, "מדובר בתוכנית מסוכנת ויש לעצור אותה בכל דרך אפשרית". על פי ההערכה, בין מתפקדי הליכוד יש חרדים רבים ופרוש מבקש לנצל זאת כדי להשפיע על אופן הצבעתם במשאל . 

 

גלויות מהרבי מלובביץ' ומהרב כדורי


הרב פרוש אינו החרדי היחידי הפועל נגד תוכנית ההתנתקות. הקרב על קולות מתפקדי הליכוד החרדיים יגיע לשיאו בבוקר יום חמישי, כאשר אלפי גלויות יופצו למתפקדים. על הגלוייה הראשונה תופיע תמונתו של הרבי מלובביץ', ואילו על השנייה תופיע תמונתו של הרב. שניהם, כמובן, מתנגדים להתנתקות.

 

בגלויית הרבי מלובביץ' נכתב "בהוראת הרבי: מצביעים נגד גירוש היהודים". מאחורי הגלויה נכתב, בין היתר, "חבר ליכוד! יש לך הזדמנות אישית לבצע את הוראת הרבי מלובביץ' ולהצביע נגד תוכנית ההתנתקות ובכך לזכות לברכתו הקדושה".

 

בגלוייתו של הרב כדורי נכתב "הנני מתפלל ומברך כל מי שיצביע נגד התוכנית המסוכנת". מאחורי הגלויה כתוב בין היתר, "חובה להצביע נגד התוכנית המסוכנת, המנוגדת לתורה הקדושה ומסכנת את ביטחונם של כל תושבי ארץ הקודש. חובה על כל בר דעת בישראל לנצל את השפעתו בכדי שכל מי שיש לו זכות בחירה יבוא ויצביע נגד התוכנית והנני מברך את המתנגדים בכל הברכות האמורות בתורה הקדושה. הנני מתפלל ומברך בעד כל מי שיפעל ויצביע נגד התוכנית המסוכנת".


פורסם לראשונה 28/04/2004 19:08

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
ח"כ פרוש. קריאה ליראי השם
צילום: מיכאל קרמר
גלוייה מהרבי מלובביץ'
צילום: תומריקו
המשאל בליכוד. התערבות מ"יהדות התורה"
צילום: תומריקו
מומלצים