שתף קטע נבחר

מי שלח את תלמידי יש"ע לצמתים?

אלפי נהגים ברחבי הארץ ראו בשעות הבוקר את אותו מחזה: ילדים ונערים, שהיו צריכים להיות בבתי הספר, מגויסים למאבק בצמתים נגד תוכנית ההתנתקות. האם ביש"ע החליטו שמאבק פוליטי חשוב יותר מחינוך? "מדובר בהחלטה אישית של התלמידים", טוענים שם, "ובכל מקרה זה חשוב יותר מלהיות בבית הספר". משרד החינוך: רואים את התופעה בחומרה

האם ניתן להשתמש בילדים למטרות פוליטיות - גם ביום לימודים? מסתבר שכן, כפי שראו היום (ה') אלפי נהגים ברחבי הארץ. מאות צמתים הוצפו בילדים, בני 10 עד 15, שהציעו לנהגים סטיקרים נגד תוכנית ההתנתקות של שרון.

 

האם במועצת יש"ע החליטו שהמאבק בהתנתקות חשוב יותר מלימודים? התשובה הבלתי רשמית היא כן. תלמידים מרחבי יהודה ושומרון גויסו למען המאבק, 3 ימים לפני משאל מתפקדי הליכוד בענין ההתנתקות.

 

המתנחלים מבהירים כי בישורת האחרונה, במלחמה כמו במלחמה - וכולם מגויסים. וכך יצאו היום לצמתים מאות נערים ונערות, כדי לחלק כרוזים וסטיקרים נגד ההתנתקות. הם נפרשו לא רק בצמתים ובמחלפים המרכזיים, אלא גם בצמתים בתוך הערים.

 

אז מי החליט שהתלמידים יבלו את "היממה האחרונה" לפני המשאל בשטח, במקום בכיתות בתי הספר? "מדובר בהחלטה אישית של התלמידים", טוענים גורמים במועצת יש"ע ומוסיפים: "לא מדובר בהחלטה קולקטיבית, או של מועצה זו או אחרת. מדובר פה במאבק על הבית ונגד הרצון לעקור אותנו מהבתים".

 

ומה עם החינוך? "3 ימים לפני המשאל, הנושא הזה הרבה יותר חשוב מאשר להיות בבית הספר", אומרים הגורמים ביש"ע.

 

ומה אומרים במשרד החינוך? מנכ"לית משרד החינוך, רונית תירוש, מסרה בתגובה ל-ynet כי משרד החינוך רואה בחומרה היעדרות תלמידים מלימודיהם בשל השתתפות בפעילות פוליטית. "המשרד ירענן את ההנחיות למנהלים בנושא, כמפורט בחוזר מנכ"ל", נמסר.

 

ח"כ אופיר פינס קרא בתגובה לשרת החינוך לימור לבנת לנתק את התלמידים מן המאבקים הפוליטיים נוכח השימוש הציני, לדבריו, שנעשה היום על-ידי מועצת יש"ע בהוצאת עשרות אלפי תלמידי בית ספר לצמתים סואנים ברחבי הארץ. ח"כ פינס פנה לשרה לבנת בדרישה לנקוט בצעדים כנגד מנהלי בתי ספר במועצת יש"ע ולהפסיק לאלתר את התופעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גדי קבלו
מחאת המתנחלים. גם ילדים?
צילום: גדי קבלו
צילום: תומריקו
משאל ההתנתקות. רק 3 ימים
צילום: תומריקו
צילום: עמית שאבי
תירוש. רואים בחומרה
צילום: עמית שאבי
מומלצים