שתף קטע נבחר

לקראת הסדר פיצויים: תושבי כדים פנו למשרד המשפטים

ל-ynet נודע כי העו"ד ששכרו התושבים בשומרון פנה בעל-פה למנכ"ל משרד המשפטים בבקשה להסדר פיצוי הולם. "איננו רוצים שהתמונות מימית יחזרו", מסביר עו"ד תמיר, בנו של שר המשפטים בממשלת בגין. אפשר שייצג גם את גנים

בעוד מתנגדי ההתנתקות צוברים תאוצה בסקרים, בכדים כבר חושבים על היום בו התוכנית תאושר: ל-ynet נודע כי תושבים בהתנחלות שבצפון השומרון פנו בימים האחרונים למנכ"ל משרד המשפטים, והבהירו כי יסכימו להתפנות מבתיהם, כל עוד יושגו הבנות וסיכומים "הוגנים ומתקבלים על הדעת" - קרי, הסדר פיצויים הולם.

 

בכדים שבצפון השומרון מתגוררות כיום 24 משפחות, המועמדות לפינוי במסגרת "ההתנתקות". ב"ידיעות אחרונות" פורסם לפני כשבוע, כי תושבי ההתנחלות פנו לעו"ד יוסף תמיר, כדי שייצגם במו"מ עם הממשלה על הסדר הפיצוי.   

 

ההסכם עליו חתמו התושבים מסמיך את משרדו של עו"ד תמיר לייצגם בכל נושא הקשור לפינוי. בין היתר, מדובר בהערכת שמאי של הנכסים והמבנים המשותפים, חישוב שנות הוותק, מספר הנפשות בכל משפחה וסוג העיסוק של התושבים. ההסכם לא נערך עם כלל תושבי היישוב ובשם היישוב, אלא רק עם חלק מהתושבים.

 

תושבים בכדים כבר פנו בעבר לראש הממשלה, והביעו מוכנות לעזוב רק אם יחוקק חוק בנושא. אלא שעתה הם מוכנים לעזוב לאלתר, גם ללא חוק - בכפוף להסדר הפיצויים. 

 

עו"ד תמיר פנה בעל-פה למנכ"ל משרד המשפטים, אהרון אברמוביץ', העומד בראש צוות מיוחד העוסק מטעם ראש הממשלה בהסדר הפיצויים הצפוי. הצוות אמור להגיש לראש הממשלה המלצות בנושא, ונראה שאחת מהן תהיה להקים מינהלת מיוחדת, שתופקד על הטיפול במפונים.

 

"איננו רוצים שיהיה מצב בו נחזור על התמונות שראינו בימית", אמר ל-ynet עו"ד תמיר, בנו של שר המשפטים בממשלת בגין, שמואל תמיר. "אנחנו לא רוצים שיווצר שוב מצב בו דופקים לאנשים על הדלת ומפנים אותם מביתם. אנחנו מבקשים שזה ייעשה בצורה מסודרת. אם נגיע להסדר מסודר והוגן, המשפחות יתפנו". 

 

עוד נודע כי תמיר עשוי לייצג גם תושבים בגנים, בניסיון להשיג הסדר פיצויים. ואולם, לדברי בכירים במשרד המשפטים, פניותיו בשלב זה הן חסרות משמעות, שכן הצוות שהוקם אינו מוסמך לנהל מו"מ.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
ההתנחלות כדים
צילום: צביקה טישלר
צילום: אלכס קולומויסקי
תוקם מינהלת. לפיד
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים