שתף קטע נבחר

מופז: חייבים להתחשב בתוצאת המשאל

בתום פגישת התייעצות עם ראש הממשלה, אמר שר הביטחון: "המתפקדים אמרו את דברם באופן נחרץ וברור, וחייבים להקשיב להם. מהרגע בו הוחלט לצאת למשאל - אין להתעלם מתוצאותיו". מופז משוכנע בצדקת התוכנית שנפלה ובייתרונותיה, וכעת קורא לגבש תוכנית חלופית, שתהיה מקובלת על מתפקדי הליכוד: "הנהגה חייבת לקחת יוזמה"

"מתפקדי הליכוד אמרו את דברם באופן נחרץ וברור - ואנו מחויבים להקשיב להם. תנועת הליכוד היא תנועה דמוקרטית, ומרגע שהוחלט לצאת למשאל, אי אפשר שלא להתחשב בתוצאותיו". הצהרה זו נשמעה הערב (יום ב') מפיו של שר הביטחון, שאול מופז, בתום פגישת התייעצות עם ראש הממשלה שרון.

 

 

שר הביטחון היה בין הבודדים בשולחן הממשלה שהתגייסו למען העברת תוכניתו המדינית של ראש הממשלה בקרב מתפקדי הליכוד. מעל כל במה אפשרית הוא הסביר על ייתרונות התוכנית, טען שתחזק את ביטחון המדינה והזהיר מההשלכות הצפויות לדחייתה. 

 

גם לאחר התבוסה הצורבת במשאל המתפקדים, מופז לא חוזר בו: "האמנתי, ואני עדיין מאמין בכל לבי, בעקרונות הביטחוניים עליהם מבוססת תוכניתו של ראש הממשלה. תוכנית זו הייתה מוסיפה ביטחון ומאפשרת לצה"ל לפעול ביתר גמישות ויעילות נגד גורמי הטרור ברצועת עזה".

 

"בכל מקרה", הבטיח מופז, "מערכת הביטחון תדע להמשיך ולהעניק, בכל תרחיש ובכל מצב, את ההגנה המיטבית לתושבי מדינת ישראל".

 

שר הביטחון, מתברר, אינו ממהר להספיד את תוכנית הנסיגה מעזה: "אני משוכנע", הוא אומר, "שניתן לשלב את אותם אלמנטים ביטחוניים בתוכנית שתהיה תואמת את רחשי הלב של מתפקדי הליכוד והציבור בישראל. אני סבור שהצורך לבצע מהלכים מדיניים, אשר יוציאו את האזור מהקיפאון המדיני, אינו מוטל בספק. זו אחריותה של הנהגת המדינה לקחת את היוזמה, ולדאוג לשיפור מצבה של ישראל".

 

כבר ביום המשאל הגורלי, עת התארח בפורום גולשי ynet, העלה שר הביטחון את האפשרות שיוכנו תוכניות אחרות, במקרה שתוכנית ההתנתקות לא תזכה ברוב בקרב חברי הליכוד.  

 

מנגד, השר אהוד אולמרט, שאף הוא "נשכב על הגדר" למען ראש הממשלה, מסרב להספיד את תוכנית ההתנתקות, וסבור עדיין שאין לה אלטרנטיבה.

 

ואילו השרה לימור לבנת, שלאחר התלבטויות כבדות החליטה לתמוך בתוכנית, רמזה בישיבת הסיעה שאין היא מצטערת על תוצאת המשאל: "נפל דבר בליכוד. הליכוד עבר טלטלה, והייתה סכנה של קרע של ממש. נימוקים ואידיאולוגיה של עשרות שנים עמדו בסימן שאלה. הליכוד לא אמר 'לא' לכל תוכנית מדינית, אלא לתוכנית ההתנתקות".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבוחר אמר את דברו. מופז
צילום: עמית שאבי
צילום: רויטרס
תבוסה במפלגה. שרון
צילום: רויטרס
צילום: טל כהן
הליכוד עבר טלטלה. לבנת
צילום: טל כהן
צילום: איי פי
אין אלטרנטיבה. אולמרט
צילום: איי פי
מומלצים