שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ועדת החינוך תומכת בהנהגת תלבושת אחידה
  בתום דיון שערכה, החליטה הוועדה לתמוך בהנהגת תלבושת אחידה, תוך התייעצות עם התלמידים, ההורים והנהלת בית הספר. ח"כ שלגי: "התלבושת האחידה תשפר את המשמעת ואת הרגשת השייכות של התלמידים". מועצת התלמידים: "שלא יכפו עלינו"

  ועדת החינוך של הכנסת החליטה היום (ב') לתמוך בהנהגת תלבושת אחידה במוסדות החינוך. זאת לאחר שגם משרד החינוך המליץ על הנהגתה.

   

  בדיון אמר יו"ר הוועדה, ח"כ אילן שלגי, כי "התלבושת האחידה ממלאת מספר תפקידים, שיפור במשמעת, הרגשת שייכות של התלמידים למסגרת בית הספר, פחות הבדלים כלכליים בין התלמידים וזיהוי אנשים זרים".

   

  ח"כ שלגי הזכיר בדיון סקר של הסתדרות המורים שבו התברר כי רוב התלמידים מתנגדים להנהגת תלבושת אחידה. אולם למרות ממצאי הסקר, הוא אמר שיש לשקול הנהגת תלבושת כזו.

   

  ח"כ גילה פינקלשטיין אמרה בדיון ש"תלבושת אחידה חוסכת בעלויות הביגוד והדבר חשוב במיוחד במשפחות חסרות אמצעים. המשפחות יוכלו כך להתרכז יותר בחינוך ולא בקניית מותגים יקרים".

   

  ח"כ מוחמד ברכה אמר כי תלבושת אחידה אינה מצמצת פערים אלה רק מסתירה אותם. "עם זאת במצב של תלבושת אחידה, הדברים נראים שווים. אם זה חשוב יש לכפות אותה ומועצת התלמידים יכולה לשחק תפקיד בשכנוע".

   

  מנהלת המינהל הפדגוגי במשרד החינוך, לאה רוזנברג, אמרה כי התלבושת מהווה גם סמל, זהות וגאוות יחידה. לדבריה, "לפני שנה יצא המשרד בהמלצה להנהגת תלבושת אחידה. בסוף השנה נקבל נתונים על יישום ההמלצה".

   

  שולמית יודסין מארגון ההורים הארצי אמרה כי "ההורים תומכים בהנהגת תלבושת אחידה".

   

   

  בסיום הדיון החליטה הוועדה לתמוך בהנהגת תלבושת אחידה, תוך התייעצות עם התלמידים, ההורים והנהלת בית הספר.

   

  לאחר המלצת משרד החינוך בעניין, בכמה בתי ספר אכן החליטו התלמידים יחד עם ההורים וההנהלה על הנהגת תלבושת אחידה. בבית ספר אחד בנתניה אף נערכה תצוגת אופנה בה הוצגו מספר דגמים של תלבושת אחידה ולאחריה נערכה הצבעה ונבחרה תלבושת אחת.

   

  "שלא יכפו עלינו"

   

  דוברת מועצת התלמידים הארצית, ענבר שקד, אמרה כי "מועצת התלמידים אינה רוצה שיכפו על התלמידים ללבוש תלבושת אחידה ובכל בית ספר יחליטו בנושא התלמידים, ההורים והנהלת בית הספר במשותף וללא כפייה".

   

  שקד, תלמידת תיכון בבית-ספר בן-גוריון בפתח-תקווה, אמרה כי השנה הועלה הנושא בבית ספרה ולאחר הצבעה שנערכה התברר כי רוב התלמידים היו נגד תלבושת אחידה. בעקבות ההצבעה הוחלט לא להנהיג תלבושת אחידה בבית הספר אך הוחלט כי התלמידים והתלמידות יבואו לבית הספר ללא חולצות בטן וללא גופיות חשופות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלגי. "שיפור במשמעת"
  צילום: אתר הכנסת
  פינקלשטיין. "לא לקנות מותגים יקרים"
  צילום: אתר הכנסת
  מומלצים