שתף קטע נבחר

4 שנות מאסר לספר שביצע מעשים מגונים בילדה

דורון בוכניק, בן 33, הורשע בכך שתקף מינית ילדה בת 11, עולה מרוסיה, שהיתה ללא אב, לאחר שהציג בפניה מצג שווא שברצונו לעזור לה. השופטת: "מדובר במעשים חמורים ובזויים המעוררים סלידה בכל מי שנשמה בליבו"

בית משפט השלום בתל אביב גזר היום (ד') ארבע שנות מאסר על הספר דורון בוכניק, בן 33, שהורשע בכתב אישום מתוקן באישומים של מעשה מגונה בפומבי, מעשה מגונה בקטינה והחזקת סם לצריכה עצמית.

 

מהראיות שהוצגו בבית המשפט עלתה תמונה קשה לפיה לאורך תקופה ניצל בוכניק את "החולשה וחוסר האונים" של ילדה בת 11 עולה מרוסיה, שגודלה על ידי אם חד הורית "שלא ידעה לספק את צרכיה". בוכניק הציג בפניה מצג שווא שברצונו לעזור לה. "הילדה מצאה חום, אהבה ותשומת לב אצל בוכניק, והוא במסווה של עוזר לה ניצל אותה מינית", נאמר. 

 

במשך כשנתיים נהג בוכניק לארח בביתו את הילדה וחברותיה. באותם מפגשים נהג להראות לה סרטים פורנוגרפיים, ביקש ממנה להתערטל בפניו, צילם אותה בעירום בתנוחות אירוטיות וביצע בה מעשים מגונים כאשר שניהם היו עירומים.

 

חלק מהצילומים וסרטי הווידיאו בהם הוא צילם את הילדה הוצגו בבית המשפט.

 

בגזר הדין נכתב על ידי השופטת חיותה כוחן, "די בהצצה בסרטים כדי להבין את גודל הזוועה ולגרום לי לזעזוע ולעורר בי תחושת קבס וגועל. אין חולק שמדובר במעשים חמורים ובזויים המעוררים סלידה בכל מי שנשמה בליבו".

 

בגזר הדין נכתב כי "הילדה אינה הקורבן היחיד בתיק זה שכן ילדות אחרות שביקרו בביתו של בוכניק היו עדות לבקשותיו הביזאריות. לפחות אחת מהן היתה עדה שעה שבוכניק צילם את הילדה בעירום".

 

בשלב הטיעונים לעונש אמרו פרקליטיו, עורכי הדין חיים משגב ועורכת הדין לימור מסר, כי "מדובר בהידרדרות על רקע משבר אישי שעבר. מדובר באדם שבגיל צעיר התגלתה אצלו מחלת עצמות גנטית שפגעה בהתפתחותו הגופנית וגרמה לעיוות במראהו החיצוני".

 

השופטת קבעה כי היא מתקשה לקבל הסבר כי הידרדרותו על רקע משבר אישי גרמה לאדם בוגר לפגוע קשה בילדה. "כנראה ישנן סיבות עמוקות יותר הנמצאות בנאשם אשר הביאו להתנהגותו. אין מדובר בכישלון ואף לא במעידה אלא ברצף של אירועים שנמשכו לאורך זמן רב ואלמלא נתפס האירועים היו ממשיכים להידרדר". היא גזרה עליו גם תשלום של עשרת אלפים שקל פיצויים.

 

עוד 8 חודשים לאפרתי

 

בנוסף, בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל את ערעור המדינה על גזר דינו של רוני אפרתי, הספר שצילם מאות נשים ללא ידיעתן, והוסיף שמונה חודשי מאסר בפועל לעונש שגזר על אפרתי בית משפט השלום.

 

תקופת מעצרו המעודכנת של אפרתי עומדת כעת על חמישים חודשים.

 

"התנהגותו הנתעבת של אפרתי היא חסרת תקדים בחומרתה וראויה לתגובה עונשית קשה מזו שנגזרה עליו בבית משפט השלום", קבעו השופטים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים