שתף קטע נבחר

השמאל: דו"ח אמיץ, להעמיד לדין את איתם

בקצה השמאלי של המפה הפוליטית זועמים בעקבות גילויי המבקר לפיהם מימן משרד הבינוי והשיכון בנייה לא חוקית בשטחים. ח"כ כבל: על ראש הממשלה לפטר את איתם. ח"כ רן כהן: הדו"ח חשף את עזות המצח של השלטון. גם ח"כ ליבוביץ' משינוי מצטרף לביקורת: "אין דין ואין דיין"

ביקורת חריפה בשמאל, וגם בשינוי, על הממשלה בעקבות דו"ח מבקר המדינה שפורסם בצהריים (יום ד') וקבע כי משרד הבינוי והשיכון מימן בנייה לא חוקית בשטחים.

 

ח"כ אבשלום וילן (מרצ) קרא להסיר את חסינותו של שר הבינוי והשיכון, אפי איתם מהמפד"ל, כדי שניתן יהיה להעמידו לדין. לדבריו, "ממצאי המבקר מהווים ראיות חותכות לעבירה על החוק שביצע משרד השיכון".

 

ח"כ אילן ליבוביץ' (שינוי) אמר בתגובה לדו"ח המבקר כי "אין דין ואין דיין. שרי השיכון לדורותיהם איבדו כל רסן. אין ויכוח ואין נשיאת אחריות. הסוד שהיה ידוע במשך שנים לכל השרים מקבל עכשיו גושפנקא רשמית ממבקר המדינה. מאות מיליוני שקלים מועברים לבנייה בשטחים, ללא תכנון, ללא בקרה. אני קורא למבקר המדינה להעביר את הנתונים במגמה לפתוח בחקירה פלילית נגד נושאי האחריות".

 

ח"כ רן כהן (מרצ), שכיהן בעבר כיו"ר הוועדה לביקורת המדינה, אמר בתגובה: "הדו"ח הנוכחי הוא מהקשים והאמיצים שאני זוכר. עזות המצח של השלטון והצפצוף על הכללים האלמנטריים של יושר ציבורי מחייבים להעניק למבקר שיניים וסמכויות רחבות יותר לרבות הסמכות להפסיק מהלך בלתי חוקי של משרד ממשלתי תוך כדי ביצוע".

 

ח"כ איתן כבל (עבודה): "הגיע הזמן לפרק את האגף לבנייה כפרית ולקבוע כללים חדשים לחלוקת תקציבים על פי צרכים אמיתיים ולא על פי צרכים פוליטיים. על ראש הממשלה לפטר את השר אפי איתם שעושה במשרד השיכון כאילו מדובר באחוזה הפרטית שלו".

 

לדברי ח"כ חיים אורון (מרצ), "הדו"ח מוכיח פעם נוספת שבשכנות לישראל חיה ישות עצמאית, מדינת יש"ע, פורעת חוק שאין בה כללים ונהלים. מעבר למאות מיליוני השקלים שהמדינה מבזבזת באופן רשמי על פיתוח התנחלויות, מוזרמים מיליונים רבים בדרכים עקלקלות. לא יהיה סוף לדבר עד שלא תוטל אחריות פלילית על העוסקים בכך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
וילן. "ראיות חותכות"
צילום: אתר הכנסת
צילום: חיים זיו
ליבוביץ'. אין דין ואין דיין
צילום: חיים זיו
צילום: ג'רמי פלדמן
כהן. מהקשים והאמיצים
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים