שתף קטע נבחר

עימות בשטחים: "נשים בירוק" נגד נשות מחסום WATCH

גם "נשים בירוק" יוצאות למחסומים. במנשר חדש שמחולק לחיילים בשטחים יוצאות נשות התנועה נגד חברות הארגון המשקיפות על התנהגות החיילים במחסומים וקוראות לחיילים להתלונן עליהן: "האיום של נשות WATCH - פוגע מאוד בחיילים ובשוטרי מג"ב, ועלול לגרום להם לכתם לכל החיים". נשות WATCH בתגובה: "הן קבוצה קטנה שאינה משפיעה על דבר. לנו יש כ-400 מתנדבות"

"חייל יקר – דע את זכויותיך: הגנה מפני הטרדות נשות מחסום WATCH", כך נכתב בראש מנשר שמחולק בתקופה האחרונה למאות חיילי צה"ל המוצבים במחסומים שונים ברצועת עזה וביהודה ושומרון.

 

מאחורי הקמפיין עומד צוות מיוחד שהוקם בתנועת נשים בירוק. "הגענו למסקנה", מסבירות המחלקות, "שנשות מחסום וואטש גורמות נזק לחיילים בכך שהן מגיעות למחסומים ועוקבות אחר התנהגותם. אחרי הפיגוע שהיה במעבר הפועלים באזור התעשייה ארז שמענו כי החייל שנהרג היה שרוי בפחדים מכיוון שבעבר התלוננו עליו שבדק פלסטיני בצורה יסודית".

 

היום, (ד'), דקות ספורות לאחר שעזב שר הביטחון, שאול מופז, את אזור ציר כיסופים בו ביקר, הופיע רכב מסחרי גדול וממנו ירדו מספר נשים שהחלו לשוחח עם קצין צה"ל שישב ברכב צבאי ממוגן סמוך למעבר כיסופים.

 

הנשים, שחבשו כובעי מצחייה בצבע ירוק, שיבחו את הקצין על עמידתו האיתנה ולפני שעזבו את המקום פנימה לעבר יישובי גוש קטיף השאירו בידו מנשר שהנפיקו. "חייל יקר", נכתב במנשר, "לאחרונה מגיעות למחסומי צה"ל נשות השמאל הקיצוני של מחסום WACH. הן מתחזות כמשקיפות אובייקטיביות השומרות על זכויות האזרח של הערבים אך האמת היא שהן אוהדות את האויב הערבי ועוינות את מדינת ישראל וחיילי צה"ל. מטרתן האמיתית היא להשפיל אותך בפני הערבים ולהפריע לך בעבודתך החשובה".

 

"הביטחון של החיילים נפגע"

 

בין הנשים שהגיעו הבוקר לרצועת עזה היתה גם נדיה מטר, יו"ר תנועת "נשים בירוק", שהסבירה כי באחרונה הוקם צוות להגנה על חיילים במחסומים, שתפקידו לחלק את המנשר לכמה שיותר חיילי צה"ל ושוטרי משמר הגבול המוצבים במחסומים.

 

לדבריה, "מזה שנים אנו מחלקות לחיילים שתייה ומזון אבל עכשיו הבנו שזה לא מספיק כי נשים אחרות שמגיעות לשם עושות נזק גדול וחייבים לתת על כך את הדעת".

 

מטר הזכירה את הפיגוע שהתרחש בחודש שעבר במעבר הפועלים באזור התעשייה בארז, "מגן 12", בו נהרג שוטר מג"ב סמל שני כפיר אוחיון לאחר שמחבל מתאבד שעבר את אולם הבידוק התפוצץ לא הרחק מעמדה בה עמד.

 

"אביו של כפיר אוחיון", סיפרה מטר, "התראיין ברדיו וסיפר כיצד זמן מה לפני הפיגוע ביקש מאחד הפלסטינים לחשוף את הגוף כדי לבדוק האם הוא מנסה להבריח אמל"ח, פעולה שנעשתה תוך כדי כיוון הנשק. ישראלית שראתה את המחזה התלוננה בפני מפקדיו של השוטר ומפקדיו דיברו איתו על הנושא. אביו של כפיר סיפר כיצד בנו אמר לו כי יש לו פחדים והוא פחד להיכנס לבית הסוהר עוד אמר האבא בראיון כי הדבר השפיע על כל החברים של בנו".

 

לטענת מטר זאת הוכחה כי המצאותן של נשות השמאל במחסומים פוגעת בביטחונם של החיילים המוצבים שם ולכן יש לפעול נגדן.

 

הצוות שמחלק את המנשרים לחיילים נקרא "גייס חמישי WATCH" במנשר נכתב עוד: "גם אתה חייל יקר רשאי כעובד ציבור להגיש תלונה במשטרה נגד נשים אלו. אם הן מפריעות לך, מקללות אותך, מעליבות אותך ומאיימות עליך, אפילו ברמז שהן יגישו נגדך תלונה, הן עוברות על החוק ויש להגיש נגדן תלונה".

 

מטר ציינה כי עד עכשיו חולקו המנשרים לחיילים במחסומים באזור ירושלים ובקרוב יחלו צוותים לחלק את המנשרים גם במחסום א-רם, קלנדיה ובאזור בית לחם. כמו כן באזור רצועת עזה וצוות נשים באזור השומרון יפיץ את המנשרים באזור הר ברכה. "צריך להבין שהאיום הזה פוגע מאוד בחיילים ובעיקר בשוטרי מג"ב כי במידה ומוגשת נגדם תלונה זה כתם שנשאר לכל החיים. אנו לא ניתן לזה יד".

 

מארגון נשות מחסום WATCH נמסר: "אנחנו לא רוצות להיגרר לדבר הזה. מה שעושות הנשים הללו הוא טפשי ומגוחך. מדובר בקבוצה קטנה שאינה משפיעה על דבר. בארגון שלנו פועלות כ-400 נשים שנמצאות מדי יום במחסומים. עדיף לבזבז אנרגיה למען המטרות שלשמן אנו פועלות ולא בנושא הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המנשר שחולק לחיילים
מחסום צה"ל בשטחים
צילום: איי פי
גלי תיבון
הפגנה של נשים בירוק (ארכיון)
גלי תיבון
מומלצים