שתף קטע נבחר

איתן: ארבל תיבחר לעליון בתור חברה של בייניש

יממה לפני שהוועדה לבחירת שופטים תכריע בעניין מינויה של פרקליטת המדינה לבית המשפט העליון, תוקף יו"ר ועדת חוקה, ח"כ מיכאל איתן מהליכוד, את המינוי: "היא נבחרת לעליון בתקן של חברה של בייניש, המינוי שלה יוכיח כי בעליון פועלות קליקות". הוא אף שיגר מכתב בנושא לוועדה לבחירת שופטים המתכנסת מחר. יו"ר סיעת שינוי, ח"כ רשף חן, בתגובה: "חמור מאוד שאיתן בחר להשתמש שלא כדין בוועדת חוקה ככלי להשתלחות פרועה בפרקליטה"

מתקפה על ארבל ובייניש: יו"ר ועדת החוקה של הכנסת, ח"כ מיכאל איתן (ליכוד), משגר היום (ד') מתקפה חריפה וחסרת תקדים נגד פרקליטת המדינה, עדנה ארבל, ודורש ממנה להסיר את מועמדותה לבית המשפט העליון.

 

24 שעות לפני כינוס הוועדה לבחירת שופטים, כינס ח"כ איתן מסיבת עיתונאים ובה תקף בחריפות גם את שופטת בית המשפט העליון, דורית בייניש. לדבריו, "זאת שופטת שפעלה ללא לאות ובצעדים שלא היו מביישים את הפוליטיקאי הכי נמוך בכנסת. במעשים אלו היא גורמת נזק לבית המשפט העליון".

 

הוא הוסיף: "בלי השופטת בייניש המועמדות של ארבל שווה אפס. היא נבחרת לעליון בתקן של חברה של בייניש, המינוי שלה יוכיח כי בעליון פועלות קליקות".

 

ח"כ איתן אף שיגר מכתב לחברי הוועדה למינוי שופטים ובו הוא כותב: "עשרות חברי כנסת ממפלגות שונות, עיתונאים בכירים, פרופסורים ידועי שם ומשפטנים מכל קצוות הקשת הפוליטית הביעו בדרכים שונות התנגדות למינוי פרקליטת המדינה לכהונת שופטת בבית המשפט העליון מטעמים שונים".

 

לטענתו, "אילו היה מדובר בעילוי משפטי, עובדה שאיש אינו טוען לה, גם חרף מחאה ציבורית היה מקום למינוי. אולם במקרה זה מתעורר הרושם כי הדבקות במועמדות ארבל אינה משרתת את האינטרס הציבורי אלא את העדפותיה של הנשיאה המיועדת. אני מבקש מכם שלא להמר על יוקרתה של הרשות השופטת. עוצמתו וכוחו של בית המשפט נובעים מהאמון הציבורי הרחב, לו הוא זוכה. אל תפגעו באמון זה ואל תאשרו מינוי כה שנוי במחלוקת". 

 

יו"ר סיעת שינוי, ח"כ רשף חן, אומר בתגובה לדברי ח"כ איתן, על פרקליטת המדינה, עדנה ארבל: "חמור מאוד שאיתן בחר אתמול להשתמש שלא כדין בוועדת החוקה ככלי להשתלחות פרועה בפרקליטת המדינה".

  

חן אמר עוד: "חמור עוד יותר שכאשר התברר לו ולשותפיו כי קיימת התנגדות בקרב חברי הוועדה להתערבות הכנסת בוועדה למינוי שופטים, הוא בחר לתקוף בפומבי את הפרקליטה בדרך שאינה מכבדת אותו ואת ועדת החוקה".

  

זהו היום השני ברציפות שבו סופגת ארבל מתקפה מצד גורמים פוליטיים. אתמול קיימה ועדת החוקה דיון סוער על מינויה לשופטת, שגרר טענות מצד חברי מפלגת העבודה בוועדה כי מדובר ב"ניסיון חיסול ממוקד".


פורסם לראשונה 05/05/2004 15:04

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
איתן. "קליקות בעליון"
צילום: זום 77
צילום: אלכס קולומויסקי
ארבל."העדפה של הנשיאה המיועדת"
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: שלום בר טל
בייניש. פוליטיקאי הכי נמוך?
צילום: שלום בר טל
צילום: צביקה טישלר
חן. "זה חמור מאוד"
צילום: צביקה טישלר
מומלצים