שתף קטע נבחר

הפרקליטות חוזרת בה: ברקוביץ' לא שיבשה החקירה

בעקבות בקשת סנגוריה של הפרקליטה ליאורה גלאט ברקוביץ' לחשוף את מסמכי חקירת פרשת סיריל קרן, הוחלט בפרקליטות לתקן את כתב האישום נגד הפרקליטה. במקביל דחתה השופטת את בקשת ההגנה לחשוף את זהותו של "נשר", העיתונאי שהדליף למשטרה פרטים על מעשיה של ברקוביץ'

הפרקליטות הודיעה היום (ד') לבית משפט השלום בתל אביב על תיקון כתב האישום נגד הפרקליטה ליאורה גלאט ברקוביץ', הנאשמת בהדלפת מסמכים מחקירת פרשת סיריל קרן לתקשורת.

 

במהלך דיון בבית המשפט הודיעה המדינה כי בכוונתה לשנות את כתב האישום ולחזור בה מהטענה כי גלט ברקוביץ' שיבשה הליכי חקירה. זאת, לאחר שעורכי דינה של ברקוביץ', יהושע רזניק וז'ק חן, ביקשו מהמדינה לחשוף את כל מסמכי חקירת הפרשה.

 

ברקוביץ' מעולם לא הואשמה בסעיף "שיבוש מהלכי חקירה". אולם, היועץ המשפטי לשעבר, אליקים רובינשטיין, החליט להעמידה לדין פלילי בטענה ששיבשה את החקירה.

 

בתוך כך, דחתה שופטת בית משפט השלום בתל אביב, חיותה כוחן, את בקשת פרקליטיה של ברקוביץ' לחשוף את זהותו של העיתונאי המכונה "נשר", נגדו נטען כי מסר למחלקה לחקירות שוטרים מסמך שגרם לחשיפת זהותה של ברקוביץ'.

 

הבקשה הוגשה לאחר בחודש דצמבר 2003 הוציא השר לביטחון פנים, צחי הנגבי, תעודת חיסיון על זהות העיתונאי המדליף. פרקליטיה של ברקוביץ' טענו כי אין לקבל מצב שבו הגוף החוקר פרשת הדלפה, עושה זאת תוך הפעלת עיתונאי כסוכן, שעל זהותו מוטל חיסיון.

 

השופטת כוחן דחתה את הבקשה ותמסור את נימוקיה במועד מאוחר יותר.

 

במהלך הדיון שנערך היום ביקשה ההגנה לזמן לעדות את היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, אליקים רובינשטיין ואת פרקליטת המדינה, עדנה ארבל. הסנגורים טוענים כי העמדתה לדין של גלאט ברקוביץ' היא אפליה לעומת עובדי מדינה אחרים שהדליפו לעיתונות ולא הועמדו לדין.

 

בית המשפט טרם החליט בנושא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
גלאט ברקוביץ'. לא שיבשה החקירה
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים