שתף קטע נבחר

השר לפיד: "הממשלה נקלעה למבוי סתום"

בישיבת הסיעה איים יו"ר שינוי לפרוש מן הממשלה ללא התקדמות מדינית: "לא קיבלנו שום איתות על תוכנית לחידוש תהליך השלום. אי אפשר לחכות בחיבוק ידיים ולחיות בין פיגוע למגה-פיגוע"

שינוי לא תוכל להמשיך לשבת בממשלת שרון, אם לא תהיה בקרוב התקדמות מדינית. כך אמר היום (ב') יו"ר שינוי, יוסף לפיד, בישיבת סיעה.

 

לפיד אמר כי לאחר ששוחח עם ראש הממשלה ועם ראש לשכתו, דב וייסגלס, הוא התרשם כי "הממשלה במשבר חמור, והיא לא מוצאת מוצא מהמבוי הסתום שאליו היא נקלעה בעקבות משאל מתפקדי הליכוד. לא קיבלנו שום איתות על תוכנית מעשית שיכולה לחדש את תהליך השלום".

 

יו"ר שינוי אמר עוד כי הבהיר לשרון ששינוי לא תוכל להמשיך לשבת בממשלה זמן רב, אך הבטיח לו להמתין כשלושה שבועות, כדי שיציג תוכנית חדשה.

 

"אני אומר את זה בכאב", ציין לפיד, "כי הייתי בטוח שזו ממשלה יציבה. אני מאמין שתוכנית ההתנתקות היתה נכונה. היא לא היחידה, ואפשר לחדש את המשא ומתן עם אבו עלא, ולא עם יאסר ערפאת. יש הרבה פתחים שיכולים להוביל לפתרונות של שלום".

 

לסיכום הבהיר לפיד: "לא נשב בחיבוק ידיים לחכות לפיגוע הבא. אי אפשר לחיות במדינה שחיה בין פיגוע למגה-פיגוע".

 

שר התשתיות, יוסף פריצקי, התייחס גם הוא לנושאים המדיניים, ולאחר ששיבח את התנהלות הממשלה בנושאים הכלכליים, אמר: "למרות הכל, בסוף הדרך יש מדינה שצריכה שלום. אני סבור שצריך להידבר. לא נוכל להיות בממשלה בלי תהליך מדיני. בלי זה לא נגיע לשום מקום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:גלי תיבון
משבר חמור. לפיד
צילום:גלי תיבון
צילום:אלכס קולומויסקי
צריך להידבר. פריצקי
צילום:אלכס קולומויסקי
מומלצים