שתף קטע נבחר

פאר ויסנר מונה לרשות הירקון, אותה הוא תובע

היועץ המשפטי ברשות: המינוי מעלה סוגיה של ניגוד עניינים; ויסנר: טוב שהרשות תהיה תחת לחץ

האם סגן ראש עיריית תל-אביב, פאר ויסנר (הירוקים), פועל בניגוד עניינים לאחר מינויו לתפקיד מ"מ יו"ר רשות נחל הירקון?

 

ברשות נחל הירקון בוחנים בימים אלה כיצד להתייחס למינוי המפתיע של ויסנר. ויסנר, שנכנס לקואליציה של ראש עירית תל-אביב, רון חולדאי, קיבל את המינוי כחלק מההסכם הקואליציוני בין חולדאי לירוקים.

 

עם זאת, תחת הכובע הקודם של ויסנר כאיש אופוזיציה, הגיש ויסנר תביעה ייצוגית נגד רשות נחל הירקון על זיהום הנחל, והוא מסרב לבטל אותה.

 

התביעה הייצוגית הוגשה על-ידי ויסנר והירוקים באמצעות עו"ד רם דקל. התובעים טוענים, כי רשות נחל הירקון והרשויות הגובלות בנחל, גרמו במחדליהן במישרין ובעקיפין לזיהומו של הנחל, ולחילופין, לאי-הפסקת הזיהום ותיקון המעוות.

 

לאחר מינויו של ויסנר דרש היועץ המשפטי של רשות נחל הירקון, עו"ד ראובן לסטר, כי ויסנר יסיר את ידיו מהתביעה נגד הרשות. המינוי של מר ויסנר מעלה סוגייה של ניגוד עניינים. ויסנר פעיל בהליך התביעה והוא מופיע בבית המשפט מטעם התובעים, טרם השלמת המינוי עליו להפסיק את מעורבותו בתביעה הן כחבר עמותה והן כתובע אישי, כתב לסטר.

 

ויסנר מסר בתגובה: אני לא רואה בכך טעם לפגם, ואני חושב שטוב שרשות נחל הירקון תהיה תחת לחץ של אקדח ברקה. הגיע הזמן שהם יתחילו לנקות את הנחל ולא רק לשבת שם. רק אם יהיה לוח זמנים ברור לניקוי הנחל אני אשקול להסיר את התביעה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל כהן
ויסר. הגיש תביעה נגד זיהום
צילום: טל כהן
מומלצים