שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  פרסום ראשון: אורלי וילנאי-פדרבוש התפטרה

  זועמת על שהועברה מסיקור תחום הרווחה. טוענת כי מנכ"ל רשות השידור בראל התערב בכתבות שלה ואמר לה בין היתר: "מי את שתגידי לגדולי האומה הזאת, שטרית ונתניהו, מה לעשות". רשות השידור: "דוחים את כל טענותיה"

  פרסום ראשון: אורלי וילנאי-פדרבוש הודיעה היום על התפטרותה מרשות השידור. פדרבוש עבדה ברשות השידור במשך 6 שנים, כאשר בארבע השנים האחרונות שימשה ככתבת לענייני רווחה בערוץ 1. פדרבוש תובעת מהרשות לשלם לה את כל הסכומים המגיעים לה עד תום החוזה, בינואר 2006.

   

  במכתב ההתפטרות עליו חתום עו"ד אלדד יניב, המייצג את הכתבת, היא תוקפת בחריפות את הרשות והנהלתה. לטענות פדרבוש, ראשי הרשות, ובהם מנהל ערוץ 1 מוטי עדן, מ"מ חטיבת החדשות יורם כהן, ובעיקר המנכ"ל יוסף בראל, "התערבו בצורה גסה גסה ושלא כדין בתוכנן של הכתבות". בראל, היא טוענת, "דרש ממנה לחדול לאלתר מלדווח דיווחים אשר מעמידים, לשיטתו, אישים בכירים שונים, פוליטיקאים וביניהם שר האוצר וראשי משרדו, באור שלילי". בין היתר, לדבריה, הטיח בה בראל באחת הפעמים: "מי את שתגידי לגדולי האומה הזאת, שטרית ונתניהו, מה לעשות".

   

  ההתפטרות היא שיאו של הסכסוך המתמשך בין הכתבת לבין הנהלת הרשות. שלשום פנתה פדרבוש באמצעות עו"ד יניב להנהלת הרשות ודרשה להחזירה לתפקיד כתבת הרווחה. היא טענה כי הודחה פעמיים מתפקידה – פעם מתפקיד כתבת הרווחה (הדחה שעוררה את מחאת ההסתדרות) ופעם מתחום המשפט - ואולצה לקבל תפקיד אחר, ככתבת באזור ירושלים. במכתב נטען כי ההדחות נעשו "בחוסר תום לב משווע", וכי התנהלות הרשות מהווה הפרת החוזה איתה. פדרבוש נתנה לרשות אולטימטום של 48 שעות להחזירה לתפקיד הרווחה, בטרם תפנה לבית המשפט.

   

  אתמול הגיבה רשות השידור במכתב משלה, בו נדחו כל טענותיה של פדרבוש. שינוי תפקידה של פדרבוש, נכתב, היה "כחלק ממהלך כולל בחטיבת החדשות אשר נועד לרענן הכוחות היצירתיים". בנוסף נכתב כי לפדרבוש הוער מספר פעמים בתקופה האחרונה על "כתבות לא מאוזנות" שלה, אך זו "סירבה לקבל כל הנחייה בעניין זה". עו"ד יניב הגיב לטענות וכתב לרשות כי הן מעידות על כך שבדעת הנהלתה "להמשיך ולהתעמר בפדרבוש למען תעזוב עבודתה, ואף החילותם במסע של רדיפה והשמצות בכלי התקשורת כנגדה".

   

  מקורות ברשות השידור המקורבים לכתבת טענו היום כי פדרבוש "הבינה שהחליטו לחסל אותה בכל מחיר, ומשום שהיא העריכה שאין לה סיכוי לחזור לתפקידה, היא החליטה לחשוף את כל מה שקורה שם". לעומת זאת - בכירים אחרים ברשות הביעו פליאה על כך שווילנאי המתלוננת על לחצים פוליטים בחרה להשתמש דווקא בשירותיו של עו"ד יניב, שהוא היועץ המשפטי של מפלגת העבודה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חיים זיו
  התפטרה. פדרבוש
  צילום: חיים זיו
  לאתר ההטבות
  מומלצים