שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מעורב ירושלמי
  האתר "מעורב ירושלמי" מבית סנונית, מציג מידע לימודי על ירושלים, אך עושה זאת בצורה נעימה וחווייתית, שעשויה למשוך גם גולשים מבוגרים, ולא רק ילדים, שהם קהל היעד המוצהר של מפעיליו
  מעורב ירושלמי הוא אתר-בן לפרויקט החינוכי "גלים" של אתר סנונית, המוקדש לירושלים. בניגוד לשאר הפרויקט, מדובר באתר הפתוח לכלל ציבור הגולשים ואינו מצריך רישום או תשלום. האתר מיועד לתלמידי בתי ספר יסודיים, ומכיל חומר רלוונטי לאירועי יום ירושלים.

   

  "ירושלים היא הלב של מדינת ישראל. היא עיר הבירה וגם עיר בעלת חשיבות דתית והיסטורית לעם היהודי", נכתב באתר, ששם לו למטרה לסייע לתלמידים להכיר את ההיסטוריה של העיר וחשיבותה למדינת ישראל ולעם היהודי. תפקידו המרכזי של מעורב ירושלמי, להמחיש לילדים את מורכבותה של העיר: "את חשיבותה לבני דתות שונות, את האוכלוסייה המגוונת שבה וגם את המקור לסכסוכים בין העדות והקבוצות השונות החיות בה".

   

  בין השאר ניתן למצוא בו תאריכון ירושלמי, שעדיין אינו פעיל אולם יעלה בקרוב ומבטיח לתאר את התקופות המשמעותיות בתולדות ירושלים, תוך שימוש במידע ארכיטקטוני, דמויות מפתח, אתרים היסטוריים ואירועים חשובים. על מנת להעביר את המידע בצורה מושכת יותר, יעשה שימוש בסיפורים ואגדות הקשורים להיסטוריה. עוד באתר, קישורים רלוונטיים לשלל אתרים ומקורות מידע בעברית.  

   

  בין הפעילויות המוצעות באתר - בניית תאריכון היסטורי באופן עצמאי, עריכת טיול וירטואלי בירושלים, בעזרת פתרון חידות הקשורות לאתרי מפתח בעיר כמו אצטדיון טדי, משכן הכנסת, בית המשפט העליון, יד ושם, גן החיות התנ"כי ועוד. הטיול משלב כמה התנסויות, כשמלבד היכרות עם העיר, הם לומדים גם כיצד לחפש מידע ברשת, ונעזרים במנועי חיפוש. למי שמתקשה, אגב, מוצעים רמזים.

   

  מי רוצה להיות ירושלמי?

   

  המשחק הירושלמי לעומת זאת, לא ממש יותיר זמן לחיפוש באינטרנט, אך עשוי אף הוא לתרום לידע הכללי ו"הירושלמי" של הילדים. המשחק הוא מעין "מי רוצה להיות מיליונר - הגירסה הירושלמית", המציג שאלות שלהן ארבע תשובות אפשריות, דרגת הקושי עולה עם כל שאלה והנושאים מגוונים וכוללים זיהוי תמונות, חיי היום יום, אירועים היסטוריים, גיאוגרפיה ועוד.

   

  למרות שמדובר באתר בעל אוריינטציה חינוכית, הוא מצליח להציג את התכנים המעניינים שבו בצורה קלילה ונעימה להתנסות. למרבה המזל לא נעשה שימוש

  בפלאשים מקפצים ומוזיקה רועמת, אך האתר בנוי בצורה פשוטה וקלה לניווט, בצבעים רכים ופסטליים וכולל איורים והסברים מאירי עיניים. לסיכום, חוויית הגלישה באתר - למרות שהיא מוגדרת כמיועדת לילדים - אינה שמורה רק להם, וגם מבוגרים ישמחו לבחון את הידע והשליטה שלהם ברזי עיר הקודש. עוד אתר מוצלח מבית סנונית. (רוני שני) 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים