שתף קטע נבחר

אושרה הגדלת קנסות על עבירות חנייה על מדרכה

ועדת הכלכלה אישרה את צו התעבורה, שקובע התייקרות הקנסות: קנס לרכב שחונה על מדרכה ומשאיר מעבר להולכי רגל יעלה מ-100 שקל ל-250 שקל, רכב שחוסם את המדרכה יקנס ב-500 שקל במקום 250 שקל ורכב שחונה במרחק גבוה מ-40 ס"מ מהמדרכה ייקנס ב-100 שקל

ועדת הכלכלה אישרה היום (ג') את צו התעבורה, הקובע הגדלת רמת הקנסות על עבירות חנייה על המדרכה. הצו ייכנס לתוקף בתוך מספר שבועות.

 

על פי הצו, הקנס לרכב החונה על מדרכה ומשאיר מעבר להולכי רגל, יעלה מ-100 שקל ל-250 שקל. רכב החוסם את המדרכה כליל ייקנס מעתה בסכום של 500 שקל במקום 250 שקל. גובה הקנסות על עבירת חנייה על מדרכה יהיה זהה מעתה והלאה, בין אם הקנס ניתן על ידי המשטרה או על ידי הרשות המקומית.

 

בנוסף, אישרה הוועדה השוואת קנסות בשורת עבירות, בין הקנסות שמטילה המשטרה לקנסות שמטילות הרשויות המקומיות. בין עבירות אלו כלולות עצירה על שטח הפרדה מסומן על הכביש שהקנס עליה יעמוד על 250 שקל וחנייה במרחק הגבוה מ-40 ס"מ מהמדרכה שתגרור קנס של 100 שקל.

 

הוועדה אישרה להגדיל את הקנס המוטל על רכב הנושא חומרים מסוכנים שחונה במרחק של פחות מ-50 מטר ממבנה. גובה הקנס יעמוד על 500 שקל וזאת במידה שהרכב אינו חונה למטרות אספקה לצרכן.

 

בדיון עלתה שאלת מצוקת החנייה בערים הגדולות המאלצת נהגים לחנות על המדרכה. יו"ר הוועדה, ח"כ שלום שמחון, הודיע כי הוועדה תקיים ישיבה בנושא החניונים העירוניים. שמחון ביקש ממרכז השלטון המקומי להציג בפני הוועדה רשימה של חניונים עירוניים, מחירי החנייה הנהוגים בהם והשעות בהן פועלים החניונים.

 

נקודה נוספת אליה התייחס שמחון, היא המצב החמור בחניות בתי החולים. לדבריו, המצב קשה במיוחד בחניון בית החולים איכילוב בתל אביב, שגובה סכומים גבוהים מאוד לשעת חנייה, כך שהמבקרים נאלצים לעיתים לשלם סכומי עתק עבור שהותם בבית החולים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים זיו
דו"ח חנייה. הקנסות יגדלו
צילום: חיים זיו
מומלצים