שתף קטע נבחר

שני סגני ראש עיריית ת"א יחזירו כ-300 אלף שקל

ביהמ"ש קבע: יחזירו 20% משכרם, מאחר שלא קיבלו סמכויות; בכיר בעירייה: ההחלטה מקוממת ואנו שוקלים לערער עליה

שני סגני ראש עיריית תל-אביב לשעבר, מיכאל רועה (מרצ) ואודי נטע (דור שלם דורש שלום), חייבים להחזיר לקופת העירייה כ-300 אלף שקל. זאת, לאחר שקיבלו שכר בניגוד לדין. כך עולה מהחלטה שקיבל בית המשפט המחוזי בתל-אביב שלשום. בית המשפט חייב את השניים להחזיר 20% משכרם (כ-150 אלף שקל כל אחד).

 

את העתירה הגיש חבר מועצת עיריית תל-אביב לשעבר, יעקב רנר, בעקבות החלטה של משרד הפנים כי סגני ראש עירייה, שכיהנו בתפקידם ללא קבלת סמכויות מראש העירייה, אינם רשאים לקבל שכר.

 

בעתירה שהגיש רנר, באמצעות עורכי הדין משה זינגל וניר גולן, נטען כי בין נובמבר 1998 לינואר 2001 כיהנו רועה ונטע כסגניו של ראש העירייה, רון חולדאי, ולא קיבלו ממנו סמכויות. העירייה טענה בתגובה, כי מדובר בפגם טכני בלבד של אי-העברת הסמכויות מראש העירייה לסגנים באופן רשמי, וכי שני הסגנים ביצעו את עבודתם באופן מלא וראויים לשכר מלא.

 

גורם משפטי בכיר בעיריית תל-אביב מתח ביקורת נוקבת על החלטת השופט, ואמר כי העירייה שוקלת לערער על ההחלטה לבית המשפט העליון. "זה מקומם ולא הוגן שסגני ראש העירייה, שכלל לא ידעו שיש בעיה טכנית עם המינוי שלהם, יצטרכו אחרי כמה שנים להחזיר כספים לקופת העירייה. בכל זאת מדובר בסכום גבוה", אמר הבכיר.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
ת"א. הסגנים חייבים 300 אלף שקל
צילום: דודו פריד
מומלצים