שתף קטע נבחר

העבודה אישרה את האיחוד עם מפלגתו של עמיר פרץ

ח"כ עמיר פרץ חוזר למפלגת העבודה. ועידת העבודה אישרה ברוב מוחץ את האיחוד עם מפלגתו, "עם אחד". פרס אמר בוועידה: "העבודה היא מפלגה עם פוליטיקה נקיה, ללא שחיתות, ללא עבריינות, ללא חשבונאות". פרץ: "לראשונה ישנה מפלגה סוציאל-דמוקרטית בישראל"

איחוד פרס-פרץ: ועידת מפלגת העבודה אישרה אחר הצהריים (יום ה') ברוב מוחץ ובהצבעה גלויה את האיחוד עם מפלגת עם אחד של ח"כ עמיר פרץ. כמו כן אושרה הצעתו של עמרם מצנע למנות מזכ"ל מקצועי ולא פוליטי.

  

את ההסכם גיבש צוות המו"מ של מפלגת העבודה, בראשות ח"כ אופיר פינס. יו"ר המפלגה, ח"כ שמעון פרס, הציג את ההסכם. לפני כן, הוצגו שלוש הסתייגויות של בנימין בן-אליעזר, מתן וילנאי, אפרים סנה וח"כים נוספים שדרשו לבצע כמה שינויים בסעיפים בהסכם.

 

פרס אמר: "אני מאוד שמח שההסכם עם מפלגת עם אחד התקבל פה אחד. מהלך האיחוד התחיל כמהלך שנוי במחלוקת, אבל אני שמח מאוד שלמחנה שלנו חזרו הרבה חברים שהצטערנו שנפרדו מאיתנו".

 

הוא הוסיף כי "העבודה היא מפלגה עם פוליטיקה נקיה, ללא שחיתות, ללא עבריינות, ללא חשבונאות. אנחנו נגד מפלגות דתיות אבל גם נגד מפלגות שונאות דתיות. אנחנו לא מחפשים ממשלות, ולא תיקים ולא כסאות".

 

באישור ההסכם כפי שהוא ספגו המתנגדים, בראשות בן אליעזר, מכה. בן אליעזר עזב את גני התערוכה בזעם, כאשר פניו נפולות. בסביבתו של פרס הביעו סיפוק רב מן התוצאות. ח"כ אפרים סנה אמר: "מנענו פיצוץ של הוועידה. הם רצו לתעל אותנו למארב, שלא נכנסנו אליו. אנחנו עוד ננהל התדיינות עם פרס".

 

ח"כ חיים רמון אמר: "הצעתי הסכם פשרה לפואד ולסנה והם דחו אותו. זו תבוסה למתנגדים". ח"כ פינס אמר: "לא הרמתי ידיים בעניין מפלגת העבודה וזה עניין שיכול לפתוח למפלגה אופקים חדשים".

 

פרץ: נהפוך את מחנה השמאל למחנה הלאומי

 

בשיחה שניהל עמיר פרץ  עם כתבים בלשכתו של פרס, אמר: "החלום שלי זה להפוך את מחנה השמאל למחנה הלאומי. אהיה מוכן לעשות הכל כדי לתמוך במהלכים מדיניים".

 

כשנשאל אם יתמודד בעתיד על ראשות העבודה, השיב: "אעשה הכל כדי לתמוך בפרס. אני כאן כדי להביא לגיבוש במפלגה".

 

בהתייחס לתמיכה בממשלת אחדות, אמר פרץ: "אם גם ממשלת האחדות תמשיך את הקו הכלכלי-חברתי הנוכחי, לא אתמוך. אני לא מחויב לתמוך בשום משא ומתן לאחדות. אני אצביע נגד כל ההחלטות הכלכליות, גם אם העבודה תהיה בפנים. אני נגד ממשלה שתחזיק בתפיסה הקפיטליסטית הזו. אני יכול להצטרף לממשלה עם תוכנית התנקות ותוכנית התחברות: התנתקות מעזה והתחברות לעם. שילוב של לפיד וביבי זה לא שילוב שאני יכול להיות בו".

 

ח"כ פרס התייחס למבצע ברפיח: "המלחמה ברפיח מראה על חוסר מדיניות מצד הממשלה. צריכה להיות ממשלה עם מדיניות. אין לנו ברירה אלא לצאת מעזה. אנחנו לא מחפשים ממשלה. מעניין אותנו לצאת משיתוק ולצאת מעזה ולחדש את המשא ומתן".

  

לדבריו, "המדינה זקוקה לאלטרנטיבה מדינית, לתוכנית חברתית, לתוכנית מדינית, לצאת מהשיתוק, לצאת מהערפל, לצאת מהפרומו של 'עוד שבוע, עוד שבועיים'".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
פרס הציע. העבודה קיבלה
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: ישראל הדרי
פרץ חוזר לעבודה
צילום: ישראל הדרי
צילום: איי פי
מכה לבן-אליעזר
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
הציע מזכ"ל מקצועי. מצנע
צילום: רויטרס
מומלצים