שתף קטע נבחר

ורטהיימר ירחיב את מפעל ישקר בתפן

היקף ההשקעה - 164 מיליון שקל; המפעל יקלוט 74 עובדים חדשים; החברה מבקשת הטבות מס מהמדינה לאור הרחבת המפעל

קבוצת ישקר, שבבעלות סטף ואיתן ורטהיימר, מתכוונת להרחיב את מפעלה באזור התעשייה תפן בהשקעה של 164 מיליון שקל. כך נודע ל"ידיעות אחרונות".

 

הסיבה להרחבת המפעל היא עלייה רצופה במכירות ובביקוש למוצרי החברה - כלי חיתוך לתעשיות הרכב והתעופה. בעקבות הרחבת המפעל, צפויה ישקר לקלוט 74 עובדים, שיצטרפו ל-1,400 המועסקים בו כיום.

 

ישקר, שנהנית ממעמד מפעל מאושר, הגישה למרכז ההשקעות תוכנית להרחבת המפעל. החברה מבקשת הטבות מס במסגרת החוק לעידוד השקעות הון, שמתבטאת בתשלום מס של 10% בלבד על רווחי המפעל לאורך מספר שנים - לעומת מס חברות של 36%.

הההשקעה תתבצע בעיקר בציוד שיגדיל את כושר הייצור של המפעל.

 

ישקר היא חברת פרטית הנחשבת לרווחית מאוד. ייצוא המפעל בתפן עמד בשנת 2003 על 366 מיליון דולר. לבד מהמפעל בתפן, יש לישקר מפעלים בקוריאה, גרמניה, ארה"ב ושווייץ. מכירותיה מסתכמות ב-550 מיליון דולר בשנה (כולל המפעלים בחו"ל, שנמצאים בבעלות הקבוצה).

 

המפעל בתפן מחזיק ב-12% משוק כלי החיתוך לתעשיות הרכב והתעופה העולמי, שהיקפו מוערך בכ-4.7 מיליארד דולר. נתח השוק העולמי של הקבוצה כולה (כולל המפעלים בחו"ל) בכלי חיתוך מגיע ל-16%. ישקר נחשבת כיום ליצרנית השלישית בגודלה בעולם בשוק שבו היא פועלת.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סטף ורטהיימר. יגייס עוד 74 עובדים
מומלצים