שתף קטע נבחר

מופז על מצוקת הרשויות: איך נסתכל להם בעיניים?

מצוקת הרשויות המקומיות הצליחה לחדור ללבו של שר הביטחון, בעקבות פגישתו עם משפחת החייל שחר בן ישי ז"ל, שנקלעה לתנאי מצוקה קשים. "ילדים מתביישים להגיע לבית הספר כי אין להם מה לאכול. איך נסתכל למשפחות בעיניים?" שאל בישיבת הממשלה

מופז הופך "חברתי"? בישיבת הממשלה היום (א') עסקו השרים גם במשבר הרשויות המקומיות, שבעטיו לא מקבלים אלפי עובדים משכורות בכל רחבי הארץ מזה חודשים רבים.

 

מי שהיה חריף במיוחד בנושא היה שר הביטחון, שאול מופז: "איך הממשלה הזאת יכולה להביט למשפחות כמו של שחר בן-ישי בעיניים?" שאל, ותקף בחריפות את המדיניות החברתית-כלכלית של הממשלה.

 

מופז אמר לשרים: "רק בשבוע שעבר נדהמנו לגלות את תנאי המצוקה שבהם חיים הוריו של החייל שחר בן-ישי, שנפל בפעילות מבצעית בשכם. יש משפחות רבות במנחמיה במצב הזה, ואני שואל אתכם: איך הממשלה יכולה להביט למשפחות האלה בעיניים, כשילדים מתביישים להגיע לבית הספר משום שאין להם מה לאכול. התפיסה של ליצור משבר ואחר כך לפתור אותו שגויה, ואסור שתהיה חלק ממדיניות".

 

מופז תקף את העובדה שהממשלה מטפלת רק במצוקת 107 רשויות מקומיות, במקום 250. "למה רשויות מרוחקות או עם פחות מ-4,000 נפש צריכות לסבול?", שאל בישיבה.

 

שר הביטחון הוסיף: "היה ברור שנגיע למשבר הזה. אי אפשר ללכת על פתרון שהוא טלאי על טלאי. יש צורך להגיש תוכנית עם גישה כוללת שתאפשר תוכנית הבראה לטווח ארול. אסור לאפשר למצב להמשיך להתדרדר. אני קורא לך, ראש הממשלה, להציג פתרון גם לרשויות קטנות וגם לרשויות מרוחקות. מגיע גם להן לקבל שכר על העבודה שלהן".

 

בהתייחסו למצב העיר שדרות, שמחר מאיימת "לסגור את העיר", אמר מופז: "אני מזכיר לכם שהתקבלה החלטת ממשלה להכיר בשדרות כיישוב קו עימות, אך לצערי היא לא מיושמת בשטח. כנראה שלפעמים לא מבינים כמה המצוקה בשטח בוערת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מופז. חברתי?
צילום: עמית שאבי
צילום רפרודוקציה: עמית מגל
שחר בן ישי ז"ל
צילום רפרודוקציה: עמית מגל
מומלצים