שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הספר הכי אהוב: הארי פוטר הרביעי

  וגם: "פליקס חוקר את כדור הארץ" ו"הכדור הוא ה... גול". כך עולה מפרוייקט כלל ארצי שהחל בחודש מאי והסתיים היום (א'), במהלכו בחרו תלמידי בתי הספר היסודיים והעל-יסודיים בספרים האהובים עליהם

  הספרים האהובים ביותר על תלמידי ישראל הם: "פליקס חוקר את כדור הארץ", "הכדור הוא ה... גול", ו"הארי פוטר וגביע האש", כך עולה מסקר "מצעד הספרים תשס"ד", שערך משרד החינוך התרבות והספורט ותוצאותיו מתפרסמות היום (א').

   

  בפרוייקט, שמטרתו לעודד תלמידים לקרוא, השתתפו השנה 146 אלף תלמידים מ-740 בתי ספר מכל רחבי הארץ. כבעבר, כך גם השנה, הציע מחלקת הספריות במשרד החינוך רשימות ספרים מתוכם בחרו התלמידים את אלה האהובים עליהם. בניגוד לשנה הקודמת בה חולקו הספרים לארבע שכבות גיל שונות, השנה החליטו במשרד החינוך לקיים שלוש רשימות המתייחסות לבחירות שנעשו על-ידי שלוש שכבות גיל שונות, שהראשונה בהן תלמידי כיתות א-ג, השנייה תלמידי כיתות ד-ו והשלישית מיועדת לתלמידי בתי הספר העל-יסודיים. כל שכבת גיל בחרה בחודש מאי את עשרת הספרים האהובים עליה והתוצאות שוקללו לכדי רשימה אחת.

   

  הילדים אוהבים את פליקס

   

  את רשימת עשרת הספרים האהובים על תלמידי כיתות א-ג מוביל, כאמור, ספרה של אנט לנגן, "פליקס חוקר את כדור הארץ", שיצא לאור בהוצאת שוקן. אחריו ברשימה "עץ הבלונים" של פיבי גילמן (הד ארצי), "גורילה" של אנתוני בראון (מודן), "נסיך אדום, נסיכה כחולה" של עופרה גלברט-אבני (הקיבוץ המאוחד), "בנצי" של דיוויד מק-קיי (עם עובד), "הדודה שלי מרחוב הנביאים" של יורם טהרלב (עם עובד), "מסיבה בגן העכברים" של שלומית כהן-אסיף (ספריית פועלים), "הימים הצבעוניים שלי" של ד"ר סוס (מודן), "משפחת ירון" של רעיה בלטמן (כתר) ו"ארנבון בורח מהבית" של מרגרט וויז-בראון (הד ארצי). ששה מתוך הספרים המרכיבים את הרשימה מתורגמים לעברית משפות אחרות, וארבעה מתוך הרשימה נכתבו על-ידי סופרים ישראליים. כל הספרים ברשימה יצאו לאור (מי בהוצאה ראשונה ומי בהוצאה מחודשת) בין השנים 1979-2002.

   

  בראש רשימת הספרים האהובים על תלמידי כיתות ד'-ו' עומד, כאמור, ספרה של רבקה מגן "הכדור הוא ה...גול", שיצא לאור בהוצאת כתר. אחריו ברשימה, "אורה הכפולה" של אריך קסטנר (אחיאסף), "ארגון הלא מקובלים" של חנה ליבנה (מעריב), "שיילו" של פיליס ריינולדס (ידיעות אחרונות), "זה לא סוף העולם" של ג'ודי בלום (כתר), "האסופית – אן מהחווה הירוקה" של לוסי מוד מונטגומרי (כתר), "אלרגיה" של יהונתן גפן (דביר), "חפץ חשוד בגן העיר" של אורה מורג (קוראים), "אמא, תגידי: זה נכון?" של אירית קופר (דני ספרים) ו"הנס ברינקר או מחליקיים של כסף" מאת מרי דודג' (דני ספרים). ברשימה זו חמישה מהספרים מתורגמים לעברית, וחמישה נכתבו על-ידי סופרים ישראליים. כל הספרים ברשימה יצאו לאור בין השנים 1986-2003.

   

  וכרגיל, פוטר בראש

   

  את הפרוייקט נועלת רשימת הספרים האהובים על תלמידי בתי הספר העל-יסודיים, ובראשה "הארי פוטר וגביע האש" של הסופרת הבריטית ג'.ק רולינג (ידיעות אחרונות). אחריה ברשימה נמצאים "יומני הנסיכה" מאת מג קאבוט (הקיבוץ המאוחד/ספריית פועלים), "קירות שלא רואים" מאת עופרה גלברט-אבני (הקיבוץ המאוחד), "הקיץ של אביה" מאת גילה אלמגור (עם עובד), "עוד חיבוק אחד" מאת רות אלמוג (הקיבוץ המאוחד), "שחר" מאת אסתר שטרייט וורצל (עמיחי), "ידידות ארוגה ברשת" מאת עמי גדליה (ספריית הפועלים), "רוץ ילד רוץ" מאת אורי אורלב (כתר), "מכשפה" מאת סיליה ריס (כתר), "אהבה אינדיאנית" מאת ליאורה כרמלי (ידיעות אחרונות).

   

  ברשימה זו שלושה ספרים בלבד הם מתורגמים והשאר נכתבו במקור בעברית. כל הספרים המרכיבים את הרשימה הזו יצאו לאור בין השנים 1985-2003.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים