שתף קטע נבחר

בני הזוג נתניהו: שילמנו לקבלן אבנר עמדי מעל ומעבר

קבלן ההובלות תבע את המדינה בגין עבודות שביצע בשנות ה-90 עבור ראש הממשלה נתניהו ואשתו. לפנים משורת הדין הוחלט לשלם לו 50 אלף שקלים, אולם לאחרונה הוחלט שאם יזכה בתביעה, את יתרת הסכום שייפסק לזכותו יידרש נתניהו להוציא מכיסו. נתניהו בתגובה: "הוא לא יכול לפצות אותנו על עוגמת הנפש שנגרמה לנו"

בהודעה שנשלחה מלשכתו של שר האוצר, דוחה בנימין נתניהו בתוקף את טענותיו של הקבלן אבנר עמדי, שתבע את מדינת ישראל לשלום לו סכום של 100 אלף שקל עבור עבודות שביצע עבור בני הזוג נתניהו בשנות ה-90.

 

המדינה הודיעה לאחרונה לנתניהו ואשתו כי לאחר שבית המשפט יפסוק בתיק, הם עלולים להידרש לשלם את הסכום שייקבע בתביעה מכיסם הפרטי.

 

בתגובה לכך אמר פרקליטם של בני הזוג, עו"ד דוד שמרון, כי עמדי אינו יכול לתבוע את משפחת נתניהו: "הם לא צד בעניין".

 

אחר הצהריים (יום ד') הוסיף דובר לשכת נתניהו: "... ברצוננו להדגיש שהזוג נתניהו שילם לאבנר עמדי 91 אלף שקלים, סכום עתק עבור קומץ הובלות ואחסון חפצים במחסן קטנטן.

 

ברור שבני הזוג נתניהו שילמו לעמדי מעל ומעבר למגיע לו, מה גם שעמדי לעולם לא יוכל לפצותם על כל עוגמת הנפש והנזקים הרבים האחרים שגרם להם ולילדיהם".

 

"שנתניהו ישלם"

 

כזכור, בעקבות תחקיר של מרדכי גילת ב"ידיעות אחרונות", ועל סמך עדותו של עמדי, התנהלה חקירה פלילית נגד בני-הזוג נתניהו, בחשד שהעסיקו את עמדי באופן פרטי, אך ניסו לגלגל על חשבון המדינה את עלות עבודתו.

 

עמדי טען שהעניק לבני הזוג שירותי אריזה, הובלה ועבודות שונות בתקופה בה כיהן נתניהו כראש-הממשלה.

 

היועץ המשפטי לממשלה דאז, אליקים רובינשטיין, החליט לבסוף לסגור את התיק מחוסר ראיות מספיקות להוכחת עבירות של מרמה והפרת אמונים וקבלת דבר במרמה.

 

אף-על-פי-כן תבע עמדי מהמדינה להחזיר לו כ-100 אלף שקל עבור עבודתו. ב-1999 אישרה ועדת המכרזים של משרד ראש-הממשלה לשלם לו לפנים משורת הדין כ-50 אלף שקל.

 

נקבע שסכום זה ישולם לו מקופת המדינה, אולם בכתב ההגנה נקבע שהשירותים שהעניק לבני הזוג אכן חרגו ממסגרת השירותים שמכסה המשרד, והם מהווים הזמנה פרטית שאין עילה לתבוע מהציבור לשאת בה.

 

בהתבסס על קביעה זו הוחלט כי משפחת נתניהו צריכה לשאת בתשלום שייפסק לעמדי מעבר לסכום שכבר אושר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עטא עוויסאת
שילמנו סכום עתק עבור קומץ הובלות. נתניהו
צילום: עטא עוויסאת
צילום:דני סלומון
שירותי אריזה מיוחדים. עמדי
צילום:דני סלומון
מומלצים