שתף קטע נבחר

קריית שמונה: שובתי הרעב התעמתו עם המשטרה

עובדי המתנ"סים בעיר, שלא קיבלו משכורת כבר שלושה חודשים, שובתים מזה שבועיים. חלקם פתחו בשביתת רעב ולנים בבניין העירייה. הבוקר הם חסמו את הדלתות בשרשראות והמשטרה נאלצה לפרוץ פנימה בכוח. אחד העובדים חש ברע ואושפז: "הרופאים אמרו שכל הלחץ שהצטבר אצלי יצא בבת אחת", אמר

מחאת עובדי הרשויות: עובדי המתנ"סים בקריית שמונה, השובתים רעב זה יומיים ולנים בבניין העירייה, חסמו הבוקר (ד') את הכניסה לבניין בשרשראות ולא איפשרו לעובדי העירייה להיכנס לבניין.

 

המשטרה הוזעקה ובמקום התפתח עימות. לאחר שניסיונות השיכנוע של השוטרים לפתוח את הדלתות לא צלחו, פרצו השוטרים לבניין בכוח.

 

לאחר העימות הוסכם בין המשטרה לעובדים כי מעתה יימשכו פעולות המחאה שלהם מחוץ לבניין ולא בתוכו, זאת כדי לאפשר את המשך עבודת העירייה ללא הפרעה.

 
עובדי המתנ
העובדים בקריית שמונה (צילום: אפי שריר)

  

העובדים מוחים על שלא שולמה להם משכורת זה שלושה חודשים. למעשה כבר ארבעה חודשים הם לא קיבלו משכורת, ורק לאחר שהפעילו לחץ שולמה להם משכורת אחת לשיעורין.

 

העובדים, כ-80 שכירים ומדריכים, משביתים מזה שבועיים את פעילות שלושת המתנ"סים בעיר. הם טוענים שהעירייה לא העבירה למתנס"ים את סכומי הכסף שמהווים חלק ממשכורתם, ולכן נותרו ללא פרנסה. העובדים ממורמרים גם על העובדה שעובדי עיריית קריית שמונה כבר קיבלו את מלוא שכרם, ואילו הם עדיין נאלצים להיאבק.

 

ביום ראשון השבוע פתחו ממלא מקום מנכ"ל המתנ"ס ויושב ראש ועד העובדים בשביתת רעב. אתמול הצטרף אליהם עובד נוסף והיום אמורים להתחיל בשביתת רעב שני עובדים נוספים.

 

יו"ר הוועד, שם טוב אוסידון, חש אתמול ברע ופונה לבית החולים בצפת. היום הוא אמור לעבור בדיקות שונות. "הרופאים אומרים שכל הלחץ שהצטבר אצלי בשבועות האחרונים, מאז שהתחלנו במאבק, ועוד קודם, כשניהלנו מגעים לקבל את השכר המגיע לנו - הזיקו לי מבחינה בריאותית", אמר אוסידון בבית החולים. "אחרי 30 שעות של שביתת רעב, כנראה שהכל יצא בבת אחת".

 

בוועדת הכספים של העירייה, שהתכנסה ביום ראשון בערב, הוחלט כי עד שלא תאושר תוכנית הבראה למתנ"סים, לא יועברו הכספים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אפי שריר
העובדים מול השוטרים בקריית שמונה
צילום: אפי שריר
צילום: אפי שריר
השוטרים פותחים את הדלתות
צילום: אפי שריר
צילום: אפי שריר
המחאה בקריית שמונה
צילום: אפי שריר
צילום אורן אגמון
ראש עיריית קרית שמונה, חיים ברביבאי
צילום אורן אגמון
מומלצים