שתף קטע נבחר

אולמרט: אבדוק פרשת מניעת עבודתו של כתב ynet

"אני מאוד מוטרד", השיב השר לפנייתו בנושא של ח"כ פינס, ואמר כי יבדוק את המקרה לעומק. גם יו"ר הכנסת ריבלין ציין כי מדובר בכתב מאומן וידוע". ח"כ טיבי פנה לשר החוץ, ונענה כי השב"כ אחראי לפרשה. יו"ר האיגוד הארצי של העיתונאים: נקרא לחברים לא לכסות אירועים שבהם מפלים עיתונאים

פרשת מניעת יציאתו של כתב ynet עלי ואקד במטוסו של שר החוץ, המשיכה לעורר היום (ד') הדים.

 

ח"כ אופיר פינס מהעבודה ניצל את נוכחותו של ממלא מקום ראש הממשלה ושר התקשורת, אהוד אולמרט, במליאת הכנסת ושאל: "שר החוץ נסע למצרים, ושוב היינו עדים לאירוע מביש ומשפיל שבו אחד מהעיתונאים המובילים בישראל לא עלה על המטוס כי הוא ערבי. האם אפשר לשים קץ לתופעה המבזה ולטפל בה?"

 

השר אולמרט השיב: "המקרה טופל על ידי גורמי הביטחון, שעליהם אין לי שליטה. אין לי יכולת לדעת מה היו השיקולים והנסיבות".

 

יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, העיר: "מדובר בכתב מאומן, ידוע".

 

השר אולמרט ענה: "אני מאוד מוטרד. אפנה לגורמי הביטחון ואבקש לקבוע נוהל שיחלץ עיתונאים שיש להם תעודות כדין מהגורמים המוסמכים של מדינת ישראל מפני אי הנעימות הזו, שעושה הבחנה ביניהם לבין אחרים. לא אתערב בשיקולים של גורמי הביטחון, אני גם לא אתערב במידה או בהקשר ספציפי שיש למישהו מידע ספציפי שמעורר חשד מבוסס ושהוא יכול לנמק אותו".

 

"הוא הוסיף: "מי שנושא תעודת עיתונאי של גורם מוסמך ועבר תהליך אישור, צריך להיות פטור מהמבוכה הזו, למעט אם יש סיבה מיוחדת שניתן לנמקה. אבדוק זאת - ולא אהסס לעדכן את ח"כ פינס".

 

במקביל, פנה ח"כ אחמד טיבי לשר החוץ סילבן שלום בנושא ונענה כי דוברו של השר הסביר כי השב"כ הוא שמנע את עלייתו של עלי ואקד למטוס. השר הבטיח לח"כ טיבי לבדוק את נסיבות המקרה.

 

העיתונאים: לא נסקר ארועים מפלים

 

אריה שקד, יו"ר האיגוד הארצי של עיתונאי ישראל, פנה אף הוא במכתב לשר החוץ וביקש הבהרות על התקרית. בישיבה הקרובה של הנהלת האיגוד ביום ראשון ייקראו כל העיתונאים שלא לסקר אירועים בהם נפסלים עיתונאים אחרים בשל מוצאם.

 

שקד הדגיש: "סימונו של ואקד על ידי גורמי הביטחון כעיתונאי מסוכן לעומת עיתונאים אחרים, נובע רק בשל מוצאו, ומהווה פגיעה חמורה בחופש העיתונות ובדמוקרטיה בישראל. העובדה ששרים ועובדיהם מקבלים באופן אוטומטי את הפסילות האישיות של עיתונאים ממוצא ערבי או נוצרי, על ידי גורמי הביטחון, מעוררת אי נחת לגבי שיקול דעתם של כל המעורבים בהחלטה אומללה זו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל הדרי
אולמרט. נבדוק
צילום: ישראל הדרי
צילום: עמית שאבי
ריבלין. כתב מאומן וידוע
צילום: עמית שאבי
צילום: גבי מנשה
עלי ואקד
צילום: גבי מנשה
מומלצים