שתף קטע נבחר

מתנחלי הרצועה: נגיע לכל בית

בגוש קטיף מתכננים את הקמפיין החשוב ביותר שלהם, נגד פינוי ההתנחלויות במסגרת תוכנית ההתנתקות. אחרי ההצלחה במשאל מתפקדי הליכוד מתכוונים המתנחלים להגיע לבתים, לכנסים ולמרכזי המפלגות. ח"כ הנדל, תושב הרצועה: "נדלג על המסננת של התקשורת, ונגיע לציבור". במקביל, נמשך הלחץ על חברי המפד"ל שנשארו בממשלה להתפטר

האם בקרוב יתדפקו על דלת ביתכם מתנחלים וינסו לשכנע אתכם להתנגד לתוכנית ההתנתקות? לפחות על-פי המתנחלים, זהו התסריט שהם מכינים, בדרך לבחירות שלדעתם ייערכו בתקופה הקרובה. הם מקווים לשחזר באופן זה את ההצלחה במשאל בליכוד.

 

"ההגעה שלנו לבתי מתפקדי הליכוד לפני המשאל בליכוד היתה רק עבודה חלקית אל מול מה שנבצע בתקופה הקרובה - נגיע לכל בית ובית בישראל", כך אמרו אמש (ד') המתנחלים בשיחה עם ynet.

 

הם נערכים לפעולה נגד ביצוע תוכנית ההתנתקות בשני כיוונים: האחד, בתחום הפוליטי, תוך הגברת הלחץ על המפד"ל. השני - פעולה בקרב הציבור הרחב.

 

כבר בערב תשעה באב מתכוונים המתנחלים לקיים "שרשרת אנושית" נגד ההתנתקות, של כ-150 אלף ישראלים, מגוש קטיף ועד ירושלים. במקביל, הם מתכוונים להגיע לכל בית בישראל.

 


גוש קטיף עזה התנחלות פינוי התנתקות
הפגנה נגד פינוי היישובים (צילום: צפריר אביוב)

 

הנדל: נדלג מעל התקשורת

 

"אנחנו נדלג על המסננת של התקשורת ונגיע לציבור, מכיוון שאנו חושבים שלציבור אין מידע נכון על גוש קטיף", אמר ל-ynet ח"כ צבי הנדל (האיחוד הלאומי). 

 

"ההגעה שלנו לציבור תהיה באמצעות כנסים, פגישות פרטניות אחד לאחד, ומרכזי מפלגות. אנחנו יודעים שזה לא יקרה ביום אחד. זאת דרך ארוכה. נתחיל בצד הימני של המפה ונגיע גם לרוב המפא"יניקים, אך לא למרצ. נסביר לציבור על מה מדובר, איך הוקם גוש קטיף ומה אומרים הקצינים בשטח".

 

גורמים בקרב המתנחלים אמרו כי "מה שהיה בזמן המשאל בליכוד, אז הגענו לכל חבר וחבר, יהיה שוב, אבל הפעם בקנה מידה גדול בהרבה".

 

דובר גוש קטיף, ערן שטרנברג, אמר: "אנחנו נגיע לכל אדם בעם ונרתום את כולם. משאל הליכוד היה רק חימום. "אנחנו לא מתייחסים לשרון כמישהו רציני, אלא מכוונים לקראת בחירות. בבחירות האלה מוכרחים לנצח. אנחנו מכוונים לכלל העם, ובכך יתמקדו עיקר המאמצים והתוכניות. אין תקציב עדיין".

 

לדברי שטרנברג, "הרגשה לא קלה אבל אנחנו מתעלים את התחושה לכיווון עשייה. 90 אחוז מתושבי הגוש החליטו שלא מדברים על ועדות הפיצויים. לאנשים זה ברור שהעמידה שלהם כאן זו לא רק עמידה על גוש קטיף, אלא גם על הדמוקרטיה. נבקש מכל העם לעזור לנו גם מבחינה טכנית וגם עקרונית - זה עניין עקרוני לכל אחד".

 

קובי בורנשטיין, תושב נווה דקלים, אומר: "אנחנו לא עושים קמפיין. זו תנועה עממית ונגיד את דברנו. אני מקוה שישראל לא תהפוך לדיקטטורה, ויתנו לנו להשמיע את קולנו. אנחנו הולכים עם הציבור. זה קשה מאוד ורוצים מאוד לחזור לשגרה, אבל אין ברירה. יש כאן תחושת אחריות - זה הבית שלנו".

 

נמשך הלחץ על המפד"ל

 

אתמול הפגינו המתנחלים אל מול בתיהם של ארבעת חברי המפד"ל שנשארו בממשלה, כדי ללחוץ עליהם להתפטר ולצאת מהממשלה. הם מתכוונים להמשיך את הלחץ הזה גם בתוך מרכז המפד"ל.

 

גם בימים הקרובים הם מתכוונים להמשיך ולהפגין מול בתיהם של אותם ארבעה חברי מפד"ל. לדברי ח"כ הנדל, "אנחנו נתאמץ בכל דרך אפשרית להחליף את ראש הממשלה. מה שברור הוא שרק אחרי שזבולון אורלב יקבל מה שהוא רוצה, כלומר להיות מנהיג המפד"ל, אז יפעל הלחץ הציבורי עליו".

 

ח"כ הנדל הוסיף והסביר כי "כשאורלב יקבל את התפקיד, שהוא חלום חייו, יהיה ניתן להפעיל לחץ ציבורי על המפד"ל לפרוש מהממשלה ורק אז המאמצים ישאו פירות. זה יקרה להערכתי בעוד חודש חודשיים, ואז יצטרפו לממשלה מפלגת העבודה והדבר יגרום לתסיסה בליכוד. בשלב הזה נחליף את ראש הממשלה ואני נותן לתהליך הזה מקסימום חצי שנה".

 

ח"כ הנדל, שמתגורר בגוש קטיף כבר 28 שנה הוסיף ואמר: "יישובי חבל עזה יישארו הרבה הרבה אחרי שהממשלה הזאת והעומד בראשה ירדו מבימת ההיסטוריה". באותה הזדמנות, הוא מרגיע: "לא תהיה מלחמת אחים אלא אם כן יהיה ראש הממשלה מטורף שיורה לצה"ל לפתוח במלחמת אחים אבל הדבר הזה לא יקרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מתנחלים בכפר דרום
צילום: איי פי
צילום: תומריקו
במשאל ההתנתקות. רק הכנה
צילום: תומריקו
צילום: צפריר אביוב
מתנחלי גוש קטיף נערכים
צילום: צפריר אביוב
צילום: סבסטיאן שיינר
ח"כ הנדל מאיים
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: איי פי
יעשו לשרון חיים קשים
צילום: איי פי
מומלצים