שתף קטע נבחר

גונן שגב בחקירתו: "לא ידעתי מה יש בחבילה"

השר לשעבר, שנאשם בניסיון לייבא אקסטזי לישראל, חוזר וטוען בתוקף בחקירתו: "לא ידעתי מה יש בחבילה... אני לא יודע איפה קונים סמים, אני לא יודע למי מוכרים סמים, כך שאני לא יכול להיות לא חלק של רשת ולא חלק של ארגון כזה". צילומים ראשונים מחדר החקירות

גונן שגב מדבר: השר לשעבר, שהואשם לפני כחודש בניסיון לייבא סם מסוג אקסטזי לארץ, טוען בתוקף שלא ידע שהחבילה שקיבל לידיו בהולנד, ואותה התבקש להעביר לארץ, הכילה סמים.

 

בצילומים מתוך חקירתו במשטרה המתפרסמים כאן, נשמע שגב חוזר ואומר לראש צוות החקירה, פקד מומי משולם: "לא ידעתי מה יש בחבילה. הייתי בלדר, אבל מעולם לא הבאתי סמים לארץ".

 

מצפייה בקלטות החקירה של שגב עולה כי חלק גדול ממאות השעות שבילה בחדר החקירה הוקדשו לליבון שאלה אחת בלבד: האם ידע שגב מה מכילה החבילה שהתבקש להעביר. שגב חוזר על עמדתו כמו מנטרה וגם עתה, לאחר חקירה מאומצת וממושכת, עדיין אין פיתרון לשאלה.

 

 

שגב: "... כל ה-M&M שהבאתי פעם זה סמים ואני קשור לרשת... אני אומר שוב, אני לא יודע איפה קונים סמים, אני לא יודע למי מוכרים סמים, כך שאני לא יכול להיות לא חלק של רשת ולא חלק של ארגון כזה".

 

חוקר: "מה שנקרא בלדר..."

 

שגב: "אני לא בלדר כי מעולם לא הבאתי גם את החבילה הזאת בסוף... נשאר להוכיח כי ידעתי מה יש בחבילה או לא ידעתי מה יש בחבילה. לא הבאתי את החבילה הזאת לארץ. תוכיח שידעתי מה יש בחבילה... אני אומר שלא ידעתי מה יש בחבילה ולא הבאתי אותה. כשחשדתי - לא הבאתי את החבילה לארץ כי אני... כשאני בלדר... עוד פעם, זה לא בלדר ולא זה. אתה יכול לנסות ולהאשים אותי בניסיון להביא חבילה לארץ, כשאני חוזר שוב ואומר - לא ידעתי מה יש בחבילה הזו. לא ידעתי מה יש בחבילה הזאת...

 

"... זה שאחרי שגיליתי מה היה בפנים, הייתי לחוץ. כל אחד היה לחוץ מזה. אני לא ידעתי כשלקחתי את החבילה ביד, לא ידעתי מה יש בפנים. התחלתי לחשוד רק שנכנסתי לתוך שדה התעופה...  אין לי, אין לי מה לומר. אני אומר שוב, אני לא התעסקתי בסמים מעולם, ולא אתעסק בסמים לעולם, אבל זה שהחזקתי את החבילה... אני יודע (ש)עלי חובת ההוכחה, שהחבילה שלא ידעתי (מה יש) בפנים. איך אני מוכיח את זה אני לא יודע. כשזה מספר... בהולנד וזה מספר שהחבילה התקבלה ב... אז מה, איך תדע ... את המזודה...".

 

פרקליטו: לחקור מי מסר ומי חיכה לחבילה

 

פרקליטו של שגב, עו"ד ליאור אפשטיין, אמר הערב ל-ynet, שבהיעדר ראייה חיצונית אובייקטיבית ונקודת משען משפטית, "נהוג לפרום תיק העוסק ביבוא סמים מהבלדר החוצה". לדבריו, חקירת המשטרה צריכה להתמקד במוסרי החבילה, האנשים שציפו לקבלה והאנשים שהיו מיועדים להפיץ את תוכנה. "החקירה כלפי פנים, לשאלת ידיעתו או אי ידיעתו של הבלדר, בדרך כלל אינה מניבה שום תוצאה, אך תמיד מובילה להתחמקותם של המממנים והמפיצים", דברי עו"ד אפשטיין.

 

עו"ד אפשטיין מצביע על העובדה שבמשך כל מהלך החקירה ניסה שגב לספר לחוקריו מי מסר לו את החבילה, ודרך מי הגיעה החבילה למוסר, אולם בכל פעם ששגב אמר שהוא לא ידע שמדובר בסמים, החוקרים העדיפו להסית את השיחה לשאלות אחרות.

 

בשבוע הבא יתקיים בבית המשפט המחוזי בת"א דיון בדבר בקשת הפרקליטות להאריך את מעצרו של שגב ושותפיו, משה ורנר ועו"ד אריאל פרידמן, עד תום ההליכים.


פורסם לראשונה 10/06/2004 20:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משטרת מחוז תל אביב
שגב בחקירה. כמו מנטרה
צילום: משטרת מחוז תל אביב
צילום: אבי כהן
שגב: "לא ידעתי מה יש בחבילה"
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
עו"ד אפשטיין: לחקור מי מסר את החבילה
צילום: אבי כהן
מומלצים