שתף קטע נבחר

צוות מזוז סיים את עבודתו; ההחלטה: תיק שרון ייסגר

ראש הממשלה ינשום לרווחה לקראת סוף השבוע, עם פרסום החלטת היועץ המשפטי בעניינו. סגירת תיק שרון עשויה לפתוח את תיק אפל. ככל הנראה, מזוז יצטרך לנמק בבג"ץ מדוע לא קיבל את המלצת פרקליטות המדינה בעניין כתב האישום. גורם בפרקליטות: "אם כאן לא יהיה אישום, איפה כן?"

"לא סתם המלצנו להגיש כתב אישום. אם פה לא יוגש, אז באיזה מקרה כן?" כך אומר ל-ynet גורם בפרקליטות המדינה, לקראת הודעתו הצפויה של היועץ המשפטי בעניין סגירת התיק נגד ראש הממשלה, אריאל שרון, בפרשת "האי היווני".

 

 

לקראת סוף-השבוע יפרסם היועץ המשפטי לממשלה את החלטתו הדרמטית, שצפויה להסב לשרון קורת רוח רבה. בתום הישיבה האחרונה של הצוות המיוחד שהקים היועץ, מני מזוז, לגיבוש ההחלטה בנושא המורכב, הוחלט לסגור את התיק.  

 

היועץ המשפטי צפוי להודיע ביום רביעי או חמישי כי הגיע אל ההחלטה מחוסר ראיות מספיקות להשגת הרשעה בטוחה בבית-המשפט. 

 

בעקבות פרסום ההחלטה, סביר להניח שהסוגייה תתגלגל לפתחו של בג"ץ, בעתירות שיוגשו. מזוז עצמו ייאלץ להתמודד עם לא מעט שאלות לגבי החלטתו. מה שיקל עליו בהתמודדות הוא העובדה, שצוות משפטנים בכירים ממשרד המשפטים סייע לו בגיבוש ההחלטה.

   

אפל ופרס מחכים

 

רק לפני מספר חודשים, לקראת פרישתה מן התפקיד, הניחה פרקליטת המדינה היוצאת, עדנה ארבל, על שולחנו של מזוז טיוטת כתב אישום, שכותרתו: מדינת ישראל נגד אריאל שרון. המסמך נכתב על-ידי צוות הפרקליטות, ומזוז יצטרך להסביר מדוע לא קיבל את ההמלצה בנושא.

 

גם הקבלן ואיש העסקים דוד אפל, שמואשם במתן שוחד לראש הממשלה בתיווך בנו גלעד, ממתין בכיליון עיניים לפרסום החלטת היועץ, שכן זו צפויה להשפיע גם עליו. הוא צפוי לבקש שימוע אצל מזוז.

 

החלטת היועץ צפויה לחזק את מעמדו של שרון. עם הסרת העננה המשפטית מעל ראשו, המגעים להרחבת הקואליציה צפויה להיכנס להילוך גבוה. מפלגת העבודה, שהבהירה כי לא תנהל מגעים עם הליכוד כל עוד מזוז לא אמר את דברו, צפויה לדון עם שרון על התנאים להצטרפות לממשלתו.

 

בפגישה שקיים אתמול עם ראש הממשלה הבהיר שר האוצר, בנימין נתניהו, כי תנאי הסף למהלך זה חייב להיות קבלת המדיניות הכלכלית אותה הוא מנהל. עם יו"ר ההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ, בשורות העבודה, הדבר כלל אינו מובן מאליו.     


פורסם לראשונה 13/06/2004 20:56

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ינשום לרווחה. שרון
צילום: איי פי
צילום: סבסטיאן שיינר
מבחן הבג"ץ. מזוז
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: סבסטיאן שיינר
תנאי הסף. נתניהו
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: מיכאל קרמר
ידרוש שימוע. אפל
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים