שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ההורים הביולוגיים דוחים הפשרה, המאמצים מקבלים
  הוריו הביולוגיים של התינוק המאומץ דחו את ההצעה שהציגה בפניהם השופטת, ואשר תוכנה נאסר לפרסום. עורך-דינם: "הגיעה העת לממש את הזכות הבסיסית והאנושית ולהשיב את הקטין אל הוריו". ההורים המאמצים מקבלים את ההצעה באופן מסויג. ביהמ"ש יפסוק בימים הקרובים בפרשה הטעונה

  תינוק המריבה: הוריו הביולוגיים של התינוק המאומץ דחו היום (ב') את הצעת הפשרה שהציגה בפניהם שופטת בית-המשפט המחוזי בתל-אביב, סביונה רוטלוי.

   

  עו"ד משה לוי, המייצג את ההורים, הגיש את תגובתו להצעת השופטת ואמר: "הגיעה העת שבה עלינו להתעשת ולממש את הזכות האנושית, הטבעית והבסיסית, שהיא השבת הקטין אל הוריו הביולוגיים". 

   

  מן הצד השני, עורכי דינם של ההורים המאמצים הודיעו לבית-המשפט כי הם דווקא מקבלים את הצעת הפשרה, אם כי באופן מסוייג. 

    

  אתמול הציגה השופטת בפני שני הצדדים את הצעתה, שתוכנה נאסר לפרסום בצו בית-המשפט. היא הורתה לשני הצדדים להשיב על ההצעה עד היום בצהריים. בימים הקרובים יודיע בית-המשפט המחוזי על החלטתו בפרשה.    

   

  הקרב יעבור לעליון?

   

  הדיון המשפטי אמור להכריע האם, מבחינה עקרונית, להורים המאמצים יש זכות חזקה על הילד. אם התשובה שלילית, התינוק צפוי לעבור להוריו הביולוגיים,

  ואפשר שההורים המאמצים יערערו לבית-המשפט העליון. מנגד, אם יוחלט שלהורים המאמצים יש זכות חזקה, כי אז צפוי הדיון כולו להיפתח מחדש - עם תביעה שלהם לאימוץ סופי של התינוק.

    

  במהלך השבוע שעבר דווח כי האם הביולוגית אינה יהודייה, וכי הילד נמסר לאימוץ למשפחה שומרת מצוות, מאחר שהאם ביקשה לגדלו כיהודי. התינוק טרם גויר סופית, מכיוון שלא ניתן עדיין צו אימוץ. פרקליטי האם הביולוגית טוענים, שהעובדה שהתינוק לא יהודי עשויה לבטל את הליך האימוץ.

    

  עוד נודע, כי האב המאמץ סובל ממחלת כליות ומטופל בדיאליזה. את המידע העבירה לשופטת עו"ד אהובה יששכר, האפוטרופוסית של הילד מטעם המדינה, שטיפלה בהליך האימוץ.

    

  בשבוע שעבר קבעה השופטת, כי מסירת הילד להוריו הביולוגיים בשלב זה אינה לטובתו, משום שייתכן שבעקבות ערעור המאמצים, יוחלט להשאיר בידם את הפעוט: "הילד איננו נתפש בעינינו כחפץ המטולטל מיד ליד. מבלי לחוות דעה באשר לסיכויי הערעור, אין בידינו לקבוע כבר עתה שהערעור חסר כל סיכוי".

    

  השופטת גם אסרה על ההורים המאמצים להיות נוכחים בדיון, "ואף לא להיות נוכחים בבית המשפט או במקום סמוך לו. כמו כן, איננו נעתרים לבקשת באי כוחם לאפשר להם עיון בתיק בית המשפט, שכן הדיון בשלב הראשון יתייחס לשאלת מעמדם בלבד", כתבה.

    

  רוטלוי מתחה ביקורת נוקבת על התקשורת וכתבה בהחלטתה: "אנו מביעים מורת רוח מהשימוש בתקשורת על-ידי שני הצדדים, הפוגע בזכות הקטין לפרטיות, זכות המוגנת באופן מיוחד בחוק האימוץ".

     

  "הפרת זכותו זו של הקטין פוגעת בטובתו, לשמה נלחם כל אחד מהצדדים. אנו קוראים לצדדים ולאחרים להקפיד מעתה ולהבא על שמירת חיסיון הדיון ולהימנע מפגיעה בקטין. אנו מזכירים לרשויות אכיפת החוק את הוראת סעיף 34 לחוק האימוץ".  


  פורסם לראשונה 21/06/2004 11:16

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יריב כץ
  ההורים הביולוגים בבית-המשפט, אתמול
  צילום: יריב כץ
  צילום: צביקה טישלר
  התינוק בזרועות אמו המאמצת
  צילום: צביקה טישלר
  מומלצים