שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: אורן אגמון
  אמנות גאה: הצייר רפי פרץ
  עבודותיו הנאיביות של פרץ משקפות את חיי היומיום של דמויות בקהילה ההומו-לסבית, ומציגות שורה של תאים משפחתיים חלופיים וסגנונות חיים מגוונים. הוא בוחן את החיים כהומו ישראלי בדרך שמחה ואופטימית, ומציג תאים משפחתיים שונים ומגוונים, זוגיות, משפחות, וגם נושאים כמו סקס, יחסים ואהבה


  רפי פרץ

   

  רפי פרץ נולד ב-1965 בירושלים. בשנת 1989 הוא החל בלימודי אמנות במכללה לאומנות חזותית בבאר שבע, וב-1995 עבר להתגורר בתל-אביב, שם הוא גר ועובד כיום. הוא הציג בגלריות שונות, ונחשב לאחד מהיוצרים המרכזיים המשלבים תכנים הומוסקסואלים בעבודותיו.

  רפי פרץ

   

  עבודותיו הנאיביות של פרץ משקפות את חיי היומיום של דמויות בקהילה ההומו-לסבית, ומציגות שורה של תאים משפחתיים חלופיים וסגנונות חיים מגוונים. הוא בוחן את החיים כהומו ישראלי בדרך שמחה ואופטימית, ומציג תאים משפחתיים שונים ומגוונים, זוגיות, משפחות, וגם נושאים כמו סקס, יחסים ואהבה.


  רפי פרץ

   

  הוא עוסק בנושאים הנמצאים במרכזן של סערות חברתיות ופוליטיות בעולם וגם בישראל, כמו נושא הנישואים בין בני זוג מאותו המין, אימוץ גאה, וההכרה בזוגיות חד-מינית כשווה לזוגיות הטרוסקסואלית. ביצירותיו, מציג פרץ ציורי משפחות חד מיניות, מצעדי גאווה, חיילים, דיוקנאות ופורטרטים, עירום גברי, זוגות גברים וזוגות נשים, לצד זוגות של הטרוסקסואלים.


  רפי פרץ

   

  כמה מציוריו בוחנים את הגבול שבין ארוטיקה לבין אמנות, ומחברים בצורה צינית ומחוייכת בין סקס לאהבה. הם מתארים את הזוגיות ההומוסקסואלית כפי שהיא מתבטאת בחיי היומיום ובשגרה, ונעים על שני סגנונות מרכזיים – ציור ריאליסטי וסגנון ציור נאיבי – אותו בחרנו להציג בגלריה זו.

   


  רפי פרץ

   

  במקביל לעבודתו העצמאית, עומד פרץ בראש פרוייקט המאחד ומאגד אמנים ויוצרים מתוך הקהילה ההומוסקסואלית, מתחומי יצירה שונים ומגוונים. פרץ לוקח כיום חלק חשוב בקידומה של האמנות והתרבות הגאה בישראל, באופן פעיל ואינטנסיבי. באתר האינטרנט שהקים, מסייע פרץ לאומנים גאים מהקהילה הגאה להיחשף לקהלים בארץ וגם בחו"ל.


  רפי פרץ

  חלק מעבודותיו של פרץ מציגות את העיר תל-אביב, הידועה גם כ"בירת הגייז" הישראלית, כשהיא צבועה בצבעי הגאווה. הוא בחר מקומות פופולריים ומוכרים, אתרי בילוי ומסחר, ומציג אותם מנקודת התבוננות גאה, כשהם מעוטרים בדגלי גאווה, בטבעיות גמורה ומתוך תחושת שייכות חזקה של ההומואים והלסביות לעיר - ולהפך.

   


  רפי פרץ

  תערוכות בהן השתתף פרץ:

   

  2003 מוזיאון תל אביב לאמנות

  2004 מוזיאון זמן לאמנות - תערוכה בנושא "אהבה" ( מאי )

  2004 פוטוגן - ציורים נאיביים

  2004 גלריה אופיר

  - תערוכה בנושא GAY ART ( יוני )

  2004 גלריה אופיר - תערוכת אומני הגלריה

  2004 מועדון הדאנגן - אמנות ארוטית

  2004 שירז - בר גייז - גלריה תל אביב

  2003 גלריה אופיר " צבעים אמיתיים" אמני הקהילה ההומו לסבית בישראל

  2002 הפורום החיפאי - מרכז לקהילה ההומו לסבית בחיפה

  2002 גאים בגליל - סניף אגודת הלה"טב בצפון

  2001 הבית הפתוח - אגודת הלה"טב בירושלים

  2000 קפה תיאו - בית קפה - גלריה - תל אביב

  1998 פלמנגו - בית קפה - גלריה - תל אביב

  1997 קאמרה אוסקורה - המחלקה לאוצרות


  פורסם לראשונה 22/06/2004 17:14

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים