שתף קטע נבחר

עיראק: ראשו של החטוף הדרום-קוריאני נערף

קים סון-איל נחטף בידי מיליצייה שהציבה לסיאול אולטימטום: הודעה על ביטול שיגור הכוחות - או רציחתו. הערב הוא הוצא להורג. קלטת המתעדת את הרצח הגיעה לידי תחנת אל-ג'זירה, ומשרד החוץ בסיאול אישר כי הוא לא בין החיים. בוש גינה בתקיפות ושיגר מסר לעמיתו הקוריאני: "העולם אינו יכול לחיות בחרדה ממעשים ברוטליים שכאלה"

האזרח הדרום-קוריאני, שנחטף בעיראק בידי חולייה של ארגון אל-קאעידה, הוצא אמש (יום ג') להורג בידי חוטפיו. תחנת הטלוויזיה "אל ג'זירה" דיווחה כי בקלטת שהגיעה לידיה נראים חמושים עורפים את ראשו. משרד החוץ בדרום-קוריאה אישר את דבר הרצח.  

 

החטוף, קים סון-איל, הועסק בעיראק בידי חברה דרום-קוריאנית, שסיפקה ציוד לצבא ארצות-הברית. הוא נחטף לפני כשבוע בידי המיליצייה של מוסעב א-זרקאווי, שנחשב מספר 3 בארגון אל-קאעידה ועמד מאחורי חטיפות ורציחות נוספות.  

 

בקלטת שפורסמה בימים האחרונים נראה החטוף מתחנן על חייו באנגלית: "אני לא רוצה למות. אני יודע שהחיים שלכם חשובים, אבל גם החיים שלי חשובים", הוא זעק, כשהוא מרים את ידיו.

 

החוטפים הציבו לדרום-קוריאה אולטימטום: ביטול שיגור הכוחות המתוכנן, או הוצאתו להורג. בשעות הצהריים היום פג מועד האולטימטום, והוא הוארך במספר שעות - עד לרצח.  

 

הנשיא האמריקני, ג'ורג' בוש, גינה בתקיפות את הרצח. הוא קרא לעמיתו הדרום-קוריאני לא לפחד מן המחבלים העיראקים. "אני מצפה שהנשיא רו יבין שהעולם החופשי אינו יכול לחשוש ממעשים ברוטליים של אנשים ברבריים אלה", הוסיף בוש.

 

נשיא דרום קוריאה, רו מו-יון, הגיב לקריאתו של בוש ואמר כי ארצו תמשיך ותשלח חיילים לעיראק. מו-יון, שדיבר בנאום טלוויזיוני, הוסיף כי ארצו תטפל בטרור בנחישות. את דבריו פתח בהבעת צער על רציחתו של סון-איל.

 

ממשלת דרום-קוריאה הודיעה לאחרונה כי תשגר לעיראק 3,000 חיילים בתחילת אוגוסט. לאחר החטיפה היא הודיעה שלא תשנה את תוכניותיה, אולם אמש פורסמה הנחייה דחופה לכל האזרחים לפנות את עיראק.  

 

התוכנית לשיגור חיילים תהפוך את דרום-קוריאה לשותפה השלישית בגודלה בקואליציה בעיראק. עוד בשבת הזהירה הממשלה בסיאול את אזרחיה שלא לנסוע לעיראק, מחשש לפיגועים בעקבות שיגור החיילים.

פורסם לראשונה 22/06/2004 20:28

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
התחנן על חייו
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
ההורים עם קבלת הבשורה המרה
צילום: רויטרס
צילום: איי אף פי
מוסעב זרקאווי
צילום: איי אף פי
מומלצים