שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מימן: "הכסף של בריטיש גז מגיע לברגותי"
  יו"ר חברת מרחב, יוסי מימן "פותח את הפה", לראשונה מזה זמן רב ומדבר על העסקה ליבוא גז טבעי ממצרים, משתלח במתחריו ואומר: "נעשה ניסיון ללכלך פרויקט יפה וחיובי, כך שנוצרה סכנה שהפרויקט אפילו יפול". דובר בריטיש גז: "מימן יודע שמדובר בשקר"
  "אני מברך על כך שיהיו למדינת ישראל שלושה ספקי גז טבעי ולא שניים, ואין לי שום בעיה עם בריטיש-גז ובריטניה, אבל כולנו, כולל מנכ"ל בריטיש-גז ישראל, ג'ון פילד, יודעים שהכסף של השותפים הפלסטינים של בריטיש-גז, מתגלגל לראשיד, ומשם ישר למרואן ברגותי". כך אמר היום (ד') יו"ר חברת מרחב, איש העסקים יוסי מימן, בכנס בנושא אנרגיה, שקיים מכון הנפט בת"א.

   

  דובר חברת בריטיש גז מסר בתגובה: "מימן יודע שמדובר בשקר – ממשלת ישראל בראשות אריאל שרון מעבירה כספי מיסים לפלשתינאים באופן סדיר, דרך אותו חשבון ממש שבריטיש גז תעביר להם כספים בעתיד, וזאת בהסכמת כל משרדי הממשלה בארץ".

   

  מימן משלים בימים אלה הסכם עם חברת החשמל, לפיו תרכוש החברה משותפות EMG, גז טבעי שייובא ממצרים לישראל.

   

  מימן מנהל מלחמת חורמה בחברת בריטיש גז, השואבת גז טבעי מחופי עזה, ויחד עם שותפים לבנוניים ופלסטינים, עומדת למכור את הגז לאחים עופר, ושואפת
  למכור אותו בעתיד גם לחברת החשמל.

   

  "שאלת ספק הגז הפכה להיות מין טוטו-לוטו מי הווינר", אמר מימן. "נעשה ניסיון ללכלך פרויקט יפה וחיובי, כך שנוצרה סכנה שהפרויקט אפילו יפול. אנחנו עשינו שירות לעם ישראל והורדנו את מחיר הגז, ובזכותנו הוא כל כך זול בישראל. יש לנו התחייבות בחוזה עם חברת החשמל לגבי תקרה ורצפה שמבטיחים שהגז ימשיך להיות זול כמעט כמו היום, ושלא יווצרו כאן מונופולים שיקרעו את עם ישראל במחיר".

   

  בהתייחסו לעובדה שמצרים לא סיפקה לישראל ערבות כספית להבטחת עסקה הגז, אמר מימן: "ערבות באה לכסות סיכון של צד. לא מדובר במשחק ילדים ובשאלה למי יש יותר גולות. אנחנו אלה שעומדים להשקיע 250 מיליון דולר, אז אנחנו צריכים ערבות, וכמו שבישראל יש ספיקות לגבי אמינות ממשלת מצרים, גם במצרים יש ספיקות לגבינו. המצרים יקבלו את הערבות רק אם ממשלת ישראל תשתגע ותבטל הכל, וכפי שכולכם יודעים ממשלת ישראל מסוגלת לכל דבר. אגב, אם היתה ערבות של ממשלת ישראל גם ממשלת מצרים היתה בתמונה".

   

  "אני לא מבין למה זה בסדר שחברת החשמל תייצג את ישראל בעסקה, אבל זה נחשב מפוקפק שחברת הנפט המצרית, ולא הממשלה, מייצגת את מצרים. חשוב לי להדגיש כי ממשלת מצרים התחייבה שהעסקה תתממש, לא רק בפני שר החוץ, סילבן שלום, אלא גם בפני הבנק האירופי המממן את הפרויקט".

   

  בהתייחסו לתכנית ליבוא גז טבעי מרוסיה אמר מימן: "הרוסים אולי היו קומוניסטים, אבל הם אף פעם לא היו פראיירים. שום חברה רוסית לא תשקיע מיליארדים בצינור גז שיקיף את הים השחור, רק בשביל למכור גז טבעי בזיל הזול למשק זעיר במזרח התיכון".

   

  סמנכ"לית בריטיש-גז ישראל, אמרה בתגובה לדבריו של מימן: "טענותיו לא ראויות להתייחסות. בריטיש-גז משקיעה כסף בישראל, וכל השקעותיה מתואמות עם משרד האוצר הישראלי. הכסף שבריטיש-גז מעבירה לפלסטינים נכנס לאותו חשבון בנק שמדינת ישראל מעבירה אליו את כספי המסים שהיא גובה עבור הרשות. ובכלל, חצי מדינת ישראל נפגשת עם פלסטינים, ובכל זאת טענות מועלות רק כלפינו".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ישראל הדרי
  יוסי מימן. משתלח במתחרים
  צילום: ישראל הדרי
  ג'ון פילד, מנכ"ל בריטיש גז ישראל
  מומלצים