שתף קטע נבחר

אנטישמיות בבלגיה: תלמיד ישיבה נדקר באנטוורפן

הצעיר, בן 16, הותקף בפרברי העיר יחד עם שלושה מחבריו. המתקיפים: 15 צעירים ממוצא ערבי. הרקע: אנטישמי. הארגונים היהודיים בעיר קיימו ישיבת חירום. ובדיסלדורף: בית קברות חולל בצלבי קרס

ארגונים יהודיים בבלגיה קיימו אתמול (ו') ישיבה דחופה בעקבות תקיפתם של ארבעה תלמידי ישיבה יהודיים - ככל הנראה על רקע אנטישמי.

 

הארבעה הותקפו שלשום בפרברי עיר הנמל אנטוורפן שבבלגיה על ידי 15 צעירים ממוצא ערבי. אחד מהמותקפים, בן 16, נדקר בגבו. הוא נפצע באורח קשה ונזקק לטיפול רפואי.

 

"הוא נדקר בגבו ואחת מריאותיו נוקבה. הוא איבד לא מעט דם", סיפר דובר פורום הארגונים היהודיים. עם זאת ציין כי חייו של הנער אינם עוד בסכנה.

 

בית הספר היהודי באנטוורפן היווה בעבר מטרה למתקפות על רקע אנטישמי, אולם מעולם לא מטרה לאלימות. בפגישה שנערכה היום, בהשתתפות ראש העיר אנטוורפן, סוכם כי המשטרה תגביר את סיוריה באזור בית הספר היהודי.

 

הקהילה היהודית בעיר מונה כ-20 אלף יהודים אורתודוכסים. לאחרונה דיווחה הקהילה היהודית בבלגיה, ובמיוחד באנטוורפן, על עלייה בתקריות האנטישמיות והאנטי-ישראליות. לדברי אנשי הקהילה, העלייה חלה במיוחד מאז החל העימות הישראלי-פלסטיני הנוכחי, בספטמבר 2000.

 

יו"ר הסוכנות היהודית, סליי מרידור, הביע זעזוע עמוק מרצף האירועים האלימים על רקע אנטישמי באירופה, כשבראשם הדקירה בבלגיה, ואירוע דקירה דומה בצרפת לפני מספר שבועות.

 

מרידור קרא לממשלות צרפת ובלגיה, ולאיחוד האירופי, "לפעול בנחרצות למיגור התופעות על ידי הגברת אכיפה וענישה מרתיעה". במקביל, הנחה יו"ר הסוכנות את שליחי הסוכנות בבלגיה לעמוד בקשר ישיר עם הקהילה היהודית באנטוורפן ועם משפחת הפצוע.

 

דיסלדורף: בית קברות יהודי חולל

 

בתקרית אחרת ריססו שלשום אלמונים צלבי קרס וכתובות נאצה בזכות הנאצים בבית קברות יהודי בדיסלדורף, שבמערב גרמניה. למעלה מארבעים קברים חוללו במקום.

 

צלבי הקרס רוססו גם בסביבתו של בית העלמין, על גשר סמוך ועל משאית שחנתה במקום. המשטרה המקומית חוקרת את האירוע.

 

בהכנת הידיעה השתתפו סוכנויות הידיעות
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
תלמיד הישיבה נדקר בגבו. אילוסטרציה
צילום איי פי
בית הקברות בדיסלדורף חולל. ארכיון
צילום: איי פי
מומלצים