שתף קטע נבחר

סיסקו רוכשת את חברת אקטונה ב-100 מיליון דולר

סיסקו ממשיכה במסע הקניות בישראל: רוכשת את אקטונה מחיפה ב-82 מיליון דולר במזומן, ו-18 מיליון דולר באופציות ליזמים ולעובדים; עד היום גייסה החברה 23 מיליון דולר

ענקית ציוד התקשורת העולמית סיסקו ממשיכה במסע הקניות שלה בישראל, כאשר היא רכשה אתמול (ג') את חברת הסטארט-אפ אקטונה מחיפה, הפועלת בתחום טכנולוגיות האחסון, בתמורה לכ-100 מיליון דולר, בעסקת רכישת הסטארט-אפ הגדולה ביותר השנה.

סיסקו תשלם לקרנות הון הסיכון המושקעות בחברה סכום של 82 מיליון דולר במזומן, והיתרה בסך של כ-18 מיליון דולר באופציות ומניות יועברו למייסדי החברה ו-50 עובדיה.

 

קרנות הון הסיכון המושקעות בחברה - סקויה ישראל, אוורגרין, פנטין וקרן מייפילד האמריקנית - צפויות להניב תשואה נאה של פי 3-4 על השקעתן באקטונה.

 

החברה הוקמה בשנת 2000 ע"י ישראל סידון, אילן קסלר וישראל בן-שאול. עד היום גייסה החברה סכום של כ-23 מיליון דולר, כאשר בסבב הגיוס האחרון מלפני מספר חודשים, הרביעי במספר, היא גייסה 11 מיליון דולר.

 

אקטונה הוקמה בשנת 2000 תחת השם וורסאדג', אז היא עסקה בתחום טכנולוגי שונה באינטרנט (קאשינג), כאשר בשנת 2002 היא שינתה כיוון ופנתה לתחום טכנולוגיות האחסון, מהלך שהציל אותה מסגירה, עם השקעתן של הקרנות סקויה ואוורגרין. החברה,

המנוהלת ע"י אנדי דצלר האמריקני, החלה למכור את מוצריה רק לפני מספר חודשים.

 

הפתרון של החברה מאפשר לארגונים לנהל ולהגן על המידע בארגון, גם אם לחברה מספר סניפים מרוחקים בעולם.

 

זוהי הרכישה השישית שסיסקו ערכה בישראל, לאחר שלפני שלושה חודשים רכשה את חברת הסטארט-אפ ריברהד תמורת 39 מיליון דולר. חברות נוספות אותן רכשה סיסקו הן אינפוגיר (308 מיליון דולר) ובשנת 2000 את חברת פנטקום (118 מיליון דולר). באותה שנה רכשה סיסקו את חברת סיגל סמיקונדקטורס מהרצליה, בתמורה ל-19 מיליון דולר במניות. ביוני 1998 רכשה סיסקו את חברת קלאסדטה מרעננה בתמורה ל-50 מיליון דולר.

 

הנהלת אקטונה יושבת בלוס גאטוס קליפורניה ומרכז הפיתוח שלה בחיפה. החברה מעסיקה כ-50 עובדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
סיסקו ממשיכה לרכוש חברות בישראל
צילום: איי פי
מומלצים