שתף קטע נבחר

"תושבים אמיצים, הרחיקו את המחבלים הפחדנים מילדיכם"

"האספסוף השפל שם ללעג את המצב האומלל בו אתם חיים", נכתב במאות-אלפי כרוזים שהשליך צה"ל ממטוס בצפון הרצועה. "התושבים האמיצים הצליחו בעבר לגרש את הפושעים האלה, כאשר ניסו לשגר רקטות משדותיהם. עשו כמוהם"

"הנחיתי את צה"ל למנוע את שיגור הקסאמים בכל דרך", כך הצהיר אמש (יום א') שר הביטחון, שאול מופז, בישיבת הממשלה. לדבריו, לצד ההשלטות על בית חנון במסגרת מבצע "מגן קדמי", כוחות הביטחון יבצעו גם "פעולות נוספות". אחת הפעולות הללו, מתברר, היא הנשק הישן והטוב - לוחמה פסיכולוגית.  

 

לצד נוכחות הטנקים והירי מן האוויר, צה"ל פונה גם למוסר הפנימי ולהיגיון הבריא של התושבים בצפון הרצועה, ומנסה לשכנעם שהפסקת הירי תשרת את מטרתם. וזהו נוסח הכרוז, שמופץ בערבית ספרותית: 

 

אל האזרח הפלסטיני. 

 

האספסוף השפל ממשיך לשים ללעג את המצב האומלל שבו אתם חיים היום, כתוצאה מכך שהם הופכים את בתיכם ושדותיכם לאתרי שיגור של הרקטות שלהם. 

 

למחבלים אלה לא איכפת ממקור פרנסתכם, ביטחונכם וביטחון משפחותיכם, נהפוך הוא - האינטרס שלהם טמון בהמשך הידרדרות מצבכם.

 

חלק מהתושבים האמיצים הצליחו בעבר לגרש את הפושעים האלה בשעה שהם ניסו לשגר את הרקטות משדותיהם. עשו כמו אותם אמיצים והרחיקו את הפחדנים האלה מילדיכם.  

 

מפקדת כוחות צה"ל.  

 

הכרוזים הופצו לראשונה באמצעות מטוס, שפיזר אותם בצפון רצועת עזה. גורם צבאי סיפר ל-ynet כי גם בעבר נעשה ניסיון לפזר כרוזים באמצעות מטוס, אולם לבסוף הדבר לא יצא לפועל.

 

הקצין הסביר כי מדובר במאות-אלפי כרוזים, שהנוסח שלהם חובר במיוחד עבור תושבי צפון הרצועה, ונוכח איום הקסאמים. הנוסח אושר בפיקוד הדרום ואף בדרגים גבוהים יותר.  

 

"המטרה היא להמחיש לאוכלוסייה הפלסטינית את רצינות הפעולה של צה"ל, ולנסות לדבר איתם בדרך זו", הוסיף הגורם הצבאי. זה יעבוד? ימים יגידו.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכרוז
צילום: רויטרס
נגד "המחבלים הפחדנים"
צילום: רויטרס
מומלצים