שתף קטע נבחר

86% ממחפשי העבודה מסלפים את קורות חייהם

מנכ"ל חברת יעוד: סילוף הנתונים נובע ממצב המשק, כאשר על כל משרה פנויה יש עשרות ואף מאות מתמודדים; 21% טענו כי הם בעלי תואר ראשון למרות שבידם תעודת בגרות בלבד; שליש מהאקדמאים משמיטים את השכלתם כדי לא להציג כישורי יתר

כ-86% מהמרואיינים מסלפים עובדות בקורות החיים שלהם, במטרה להגיע לראיון בדרך הארוכה להשגת עבודה. כך עולה מסקר של חברת יעוד, המתמחה בהקמה וניהול של מרכזי הכוונה לעובדים. הסקר כלל 540 מרואיינים. 

 

עוד עולה מהסקר, כי 17% משולחי קורות החיים טענו שהם עדיין עובדים, למרות שהיו בזמן עריכת הסקר מובטלים. 21% טוענים שבידם תואר ראשון למרות שבידם תעודת בגרות בלבד או שעדיין לא סיימו את לימודיהם. ביעוד מסבירים נתון זה בכך שמראיינים רבים לא בודקים אם אכן קיימת תעודת תואר ראשון.

 

שליש מהאקדמאים משמיטים את השכלתם

 

הסילוף פועל גם לצד השני: 32% מהאקדמאים משמיטים את השכלתם האקדמית כדי לא להחשב כבעלי כישורים יתרים במקומות עבודה בהם השכלה אקדמית אינה נחוצה.

 

81% מהמרואיינים מעצימים את נסיונם התעסוקתי הקודם ואת תואר תפקידיהם הקודמים. 42% משמיטים מקומות עבודה לא מרשימים או מקומות עבודה שעשויים לצייר אותם כלא יציבים מבחינה תעסוקתית.

 

16% מציינים ששירתו בצבא, למרות שלא שירתו בצה"ל. 23% מעל גיל 45 מורידים את גילם ו-7% משנים את עיר מגוריהם מחשש לאפליה.

 

מנכ"ל יעוד, אריה סיון, מסביר את ממצאי הסקר במצב הכלכלי הקשה. "על כל משרה פנויה יש בד"כ עשרות ואף מאות מתמודדים. ברוב המקרים, דורשי עבודה רבים שולחים קורות חיים ולא שומעים ממקום העבודה, דבר הגורם חוסר בטחון. בעקבות כך דורשי עבודה רבים מוכנים לעשות הכל ואף מוכנים להרחיק לכת ולייפות את קורות החיים על מנת למצוא מקום עבודה", אמר סיון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחפשים עבודה, מסלפים נתונים
מומלצים