שתף קטע נבחר

5 שנים לאחר כתב האישום: זיכוי לסגן ניצב אהובה תומר

סגן ניצב אהובה תומר הושעתה מהמשטרה לפני חמש שנים לאחר שהואשמה כי קיבלה במרמה כספים מצעיר שמצבו הנפשי הידרדר. היום היא זוכתה מכל אשמה והשופט קבע: "חוקרי מח"ש סנוורו מההזדמנות לחקור תלונה נגד קצינה בכירה". תומר: "החקירה נגדי היתה שרלטנית ופושעת. כל אדם אחר היה מתמוטט"

סגן ניצב, אהובה תומר, מפקדת משטרת נהריה לשעבר, שהושעתה מהמשטרה לפני חמש שנים לאחר שהוגש נגדה כתב אישום חמור, זוכתה היום (א') בבית המשפט המחוזי בחיפה מכל האשמה. השופט אף מתח ביקורת על מח"ש - "שחוקריה הסתנוורו מהזדמנות לחקור תלונה נגד קצינה בכירה, וזאת מבלי לבדוק את העובדות או את הראיות נגדה".

 

תומר ובן זוגה הואשמו כי קיבלו במרמה כספים של צעיר שמצבו הנפשי הידרדר. הצעיר היה זקוק לאשפוז במוסד לחולי נפש. כתב האישום תיאר האשמות לכאורה שתומר ובן זוגה ניסו לקחת כספים שנועדו לעזור לטיפול רפואי של הצעיר. תומר הואשמה גם שימוש לרעה בסמכותה במפקדת במשטרה.

 

תומר הואשמה בסיוע לבן זוגה לקבל מידע מהמשטרה על מתחרה עסקי שלו כדי לעזור לו בעסקים. בן זוגה הואשם בקבלת דבר במרמה, מרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לביצוע פשע וסחיטה באיומים. תומר הואשמה גם בניצול לרעה בכוח המשרה.

 

השופט, רון שפירא, זיכה, כאמור, את תומר ובן זוגה מכל אשמה. בצאתה מהדיון אמרה תומר: "הצדק יצא לאור. עברו עלי חמש שנים קשות מאוד. אני אשה חזקה. כל אדם אחר היה מתמוטט". תומר תקפה את חוקרי מח"ש ואמר: "החקירה נגדי היתה שרלטנית ופושעת. אני חושבת שערן סנדר, ראש מח"ש, צריך לבדוק איך האנשים שלו עובדים. אני חושבת שהיתה שם התלהמות. העובדה שאני גם סנ"צ וגם אשה שיחקה לידיהם והם מאוד נהנו להתפרסם תחת השם שלי".

 

תומר אמרה לכתב ynet כי אבן גדולה נגולה מעל לבה כאשר שמעה על הזיכוי. "לקח לי זמן עד שעיכלתי מה אמר השופט בתחילת דבריו, אבל כעת אני פשוט מרגישה שמחה גדולה על כך שהאמת יצאה לאור, על כך שהחזקתי מעמד, בטוחה בצדקתי בכל התקופה הזו".

 

אחד הטלפונים הראשונים שקיבלה סנ"צ תומר זמן קצר לאחר הזיכוי ממפקד מרחב גליל, תת ניצב דב לוצקי וטלפון נוסף ממפקד תחנת נהריה בהווה, סנ"צ יואל שדה, אותו מגדירה תומר "חבר אמיתי".

 

מאחר וזוכתה, נשמר מעמדה של תומר במשטרה ועקרונית, ברגע שיימצא עבורה תפקיד, היא יכולה לחזור לשורות המשטרה לתפקיד המותאם לדרגתה. בנוסף, חמש השנים בהן היתה מושעית מתפקידה, נצברו לה להמשך הוותק. לדברי תומר, היא מחכה לתפקיד חדש ולהמשך הקריירה המשטרתית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
סגן ניצב אהובה תומר
צילום: זום 77
מומלצים