שתף קטע נבחר

תכשיר ישראלי חדש מגן מפני צריבת מדוזות

הקרם החדש מבוסס על עקרון פעילותו של דג השושנון, שפיתח מנגנון הישרדות שמאפשר לו להימנע מצריבתן של שושנות הים

הסוף לצריבת המדוזות המציקה? מדען ימי ישראלי בשם ד"ר עמית לוטן, פיתח תכשיר שנקרא Safe Sea, ואמור, לדבריו, להעניק הגנה כמעט מוחלטת (יותר מ-90%) מפני צריבת החיות הימיות.

 

"פעילותו של תכשיר ההגנה ויכולתו להפחית את צריבת המדוזות", מסביר ד"ר לוטן, "מבוססת על עקרון ההגנה הטבעי שפיתח דג השושנון מפני צריבת שושנות ים. הדג משתמש ביכולת זו להסתתרות מפני אויבים. לאחר לימוד מעמיק של התופעה פיתחנו תערובת מיוחדת של חומרים המשתקת בצורה דומה את מנגנוני הצריבה של המדוזה, ומגינה על המתרחצים בים מפני צריבת מדוזות".

 

באחרונה נצפו נחילי מדוזות בחופי חיפה, תל אביב ואשדוד. המדוזה הנפוצה בישראל היא מסוג החוטית הנודדת, המפרישה יותר מ-10 מיליארד חיצי ארס, שפעילים במים גם ללא מגע ישיר עם המדוזה. צריבת המדוזה גורמת בדרך כלל לכוויה, שלפוחיות, צריבה, כאב ואדמומיות. בעולם קיימות יותר מ-200 סוגים שונים של מדוזות. חלקן מסוגלות לגרום גם למוות.

 

סדרת Safe Seaלהגנה מפני השמש ומפני צריבת מדוזות פותחה לאחר 10 שנות מחקר שנערכו על ידי חברת הביוטכנולוגיה "נידריה טכנולוגיות", שהקים החוקר. עבודות המחקר של ד"ר לוטן בתחום צריבת המדוזות מומנו בשיתוף עם האו"ם, חיל הים הישראלי והצי האמריקאי.

 

מדובר בפטנט עולמי אשר מעכב ומשבש את מנגנוני הצריבה של המדוזה ומבטיח הגנה של למעלה מ-90% מהצריבה. לדבריו, שיעור ההצלחה המרשים נבדק והוכח במחקרים מדעיים.
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בטוח על החוף. התכשיר נגד צריבת במדוזות
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים