שתף קטע נבחר

זרם נוצרי גינה מדיניות ישראל ויממן המרת יהודים מדתם

הכנסיה הפרסביטריאנית, המונה כשלושה מיליון מאמינים בארה"ב, השוותה את מדיניות ישראל לאפרטהייד, והחליטה על פעילות מיסיונרית מול יהודים ועל חרם עסקי עם ישראל. "כדי לשנות את המדיניות כלפי הפלסטינים עלינו לשלוח מסר חזק וברור", אומרים בכנסיה

הכנסיה הפרסביטריאנית בארה"ב, קיבלה אתמול (יום ה') שורה של החלטות אנטי-ישראליות ופרו-פלסטיניות, ומתחה ביקורת חריפה על "הכיבוש הישראלי" ונגד "גדר הבטחון".

 

בכינוס השנתי של הכנסיה, שננעל בריצ'מונד שבוירג'יניה, נתקבלה ברוב גדול החלטה המשווה בין "מדיניות המדינה היהודית לבין מדיניות האפרטהייד" שהיתה נהוגה בדרום אפריקה. כמו כן הוחלט להקצות כספים לפעילות מיסיונרית שמטרתה המרת יהודים מדתם.

 

בנוסף, המליצה הכנסיה לאנשיה שלא לקיים קשרים עסקיים עם ישראל או עם חברות שהשקעותיהן או רווחי השקעותיהן בישראל הן מיליון דולר או יותר. כך למשל, קרן הפנסיה של הכנסיה ששוויה מוערך בכמה מיליארדי דולרים, תימנע מהשקעה במניות ואגרות חוב של חברות בינלאומיות העושות עסקים עם ישראל.

 

הכנסיה הפרסביטריאנית היא אחת משלוש הכנסיות הפרוטסטניות המרכזיות בארה"ב, והיא חובקת כשלושה מיליון מאמינים. מדובר בזרם קטן יחסית בעולם הנצרות האמריקני. לשם השוואה, הקתולים מונים למעלה מ-60 מיליון מאמינים והאוונגליסטים מונים אף הם כמה עשרות מיליונים.

 

"מסר חזק וברור"

 

משך שנים היתה הכנסיה הפרסביטריאנית עויינת וביקורתית כלפי ישראל, אך זוהי הפעם הראשונה בה כנסיה נוצרית בארה"ב מחליטה על צעדים אופרטיבים של ממש נגד ישראל.

 

גורם בוושינגטון העוקב מקרוב אחת הפעילות הנוצרית, אמר שבשלב זה עדיין לא ברור מה תהינה ההשלכות המעשיות של ההחלטות, וההשפעות שלהן על עולם העסקי. לדבריו, חומרת העניין היא בעצם קבלת החלטה מעשית, החורגת מההצהרות העבר נגד ישראל.

 

בהודעה לעיתונות שפרסם איש הקשר של הכנסיה למזרח התיכון, הכומר ויקטור מאקארי, נכתב כי "אם שום דבר אחר לא ישנה את המדיניות של ישראל כלפי הפלסטינים, עלינו לשלוח מסר חזק וברור". הוא הזכיר שפעילות של הכנסיה נגד דרום אפריקה בשנות ה-70 וה-80 סייעה לחיסול מדיניות האפרטהייד. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
3 מיליון מאמינים יחרימו. אילוסטרציה
צילום: גטי אימג' בנק ישראל
צילום: רויטרס
גדר ההפרדה. "הכנסייה הביאה גם לסיום האפרטהייד"
צילום: רויטרס
מומלצים