שתף קטע נבחר

נסראללה: ישראל אשמה בהתנקשות, נקצץ ידי האחראים

מנהיג הארגון השיעי מאיים על ישראל בנקמה כואבת, בעקבות ההתנקשות בבכיר הארגון בביירות הבוקר. בחיזבאללה מטילים את האחריות להריגתו של ע'אלב עוואלי, בכיר צבאי בדרום לבנון, על ישראל. בעקבות האירועים הוכרז על דריכות בפיקוד צפון של צה"ל ובאזור הצפון. גם באוגוסט שעבר זה החל כך - והסתיים במותו של נער בשלומי

מנהיג חיזבאללה מאיים על ישראל בעקבות ההתנקשות בלבנון: "האויב הציוני אחראי להריגתו של עוואלי. נקצוץ את ידיהם של האחראים", כך הזהיר אחר הצהריים (יום ב') מנהיג חיזבאללה, השייח חסן נסראללה, בהספד שנשא לבכיר הארגון שנהרג בפיצוץ מכוניתו בביירות. בגבול הצפון הועלתה היום הדריכות בעקבות האירוע.

 

מטרת ההתנקשות, ע'אלב עוואלי, בן 40, יצא מביתו והיה לבדו במכונית המרצדס שלו, בעת שהופעל המטען. עדי ראייה בביירות סיפרו כי הפיצוץ העז במכונית הרעיד את הרובע הדרומי כולו, שבו מתגוררים בעיקר שיעים. עוואלי שימש כמפקד בכיר של הזרוע הצבאית של הארגון בדרום לבנון.

 

נסראללה סיפר כי עוואלי, פעיל ותיק שכינויו היה אבו מוסטפא, היה שייך לצוות נבחר, שסייע למאבקם של הפלסטינים בשטחים נגד ישראל. "הוא השאהיד בדרכנו לפלסטין, שאהיד של ירושלים ומסגד אל-אקצה בעימות מול הקיום הציוני", אמר בעוד ארונו של עוואלי, עטוף בדגל חיזבאללה הצהוב, נישא בביירות.

 

בהודעת חיזבאללה הודגש כי "האויב הציוני הוא שאחראי לפשע הזה אחריות מלאה. הוא ביצע זאת כנקמה על נצחונותינו מולו בתקופה האחרונה". עוואלי שב לאחרונה ללבנון מסיור, אולם בחיזבאללה סירבו לחשוף היכן ביקר.

 

בעקבות האירועים הוכרזה דריכות בפיקוד הצפון של צה"ל. לפי שעה אין תגבור של הכוחות ואולם בפיקוד הצפון נערכים לכל אפשרות, אף על פי שבישראל טוענים בתוקף כי היא איננה קשורה לאירוע.  כוחות ההצלה והבטחון האזרחיים קיבלו התרעה להגביר את העירנות, וכן יחידות המתנדבים.

   

בתחילת היום קיבלה קבוצה סונית לא מוכרת בשם "חיילי דמשק" את האחריות להתנקשות. בהודעה נאמר כי עוואלי היה "סמל הבגידה השיעית". מאוחר יותר, הכחישו ברשת "אל-ג'זירה" בכירים בתנועה את ההודעה - כך שנושא האחריות נותר פתוח.

 

בשנה שעברה: נער נהרג בשלומי

 

באוגוסט 2003 נהרג בפיצוץ עלי חוסיין סאלח, מומחה מטענים של חיזבאללה שעבד בשגרירות האיראנית בביירות. שני בני אדם נוספים נהרגו. גם במקרה הזה האשימו בארגון את ישראל. 8 ימים לאחר מכן נהרג הנער חביב דדון בן ה-16 בשלומי, מאש קטיושות שירה הארגון מלבנון.

 

שר הביטחון שאול מופז אמר היום בכנסת: "אני לא רוצה להתיחס לנסראללה, הוא התלהם מאוד וכוונתו היתה לפגוע בישראל. אני רק רוצה לומר שבצפון אנחנו משתדלים לשמור על מימד של ריסון ולא לאפשר לחזבאללה ליצור איום ולפגוע בשגרת החיים של אזרחי הצפון. אם נידרש להמשיך לעסוק בסוגיה הזאת של ריסון של החזבאללה , אנחנו נעשה את זה".


פורסם לראשונה 19/07/2004 09:38

 

בהכנת הידיעה השתתף אחיה ראב"ד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
נסראללה. איום
צילום: איי פי
צילום: איי פי
מכוניתו של עוואלי אחרי ההתנקשות
צילום: איי פי
צילום: איי פי
זירת ההתנקשות בדרום ביירות
צילום: איי פי
מומלצים