שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אפי איתם ניסה "לנתק" את בנו משירות בעזה

  "ידיעות אחרונות" חושף: מסתבר שאחד המתנגדים המרכזיים להתנתקות מעזה, מנהיג המפד"ל תא"ל (מיל') אפי איתם, דווקא פעל "לנתק" מהרצועה את בנו ולהעבירו לשירות מילואים קרוב לבית, ביחידת האלפיניסטים. גורם בצה"ל: זה מהלך נפסד של התערבות קצין בכיר ושר בשיבוץ בני משפחתו. איתם: לא מדובר בשיחרור ממילואים אלא בשידרוג המילואים של בני

  מסתבר שדיבורים על הישארות בעזה לחוד - ומשפחה לחוד: "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר (יום ג') כי מנהיג המפד"ל, השר לשעבר אפי איתם, מראשי המתנגדים לתוכנית הנסיגה מעזה, הפעיל לחצים כדי להעביר את בנו ששובץ לשירות מילואים ברצועה ליחידת האלפיניסטים, קרוב למקום מגוריו ברמת הגולן.

   

  על פי הדיווח, התקשר איתם לפני מספר חודשים, בהיותו עדיין שר השיכון, לגורמים בכירים בצה"ל וביקש להעביר את בנו, סגן עמיצור איתם, ליחידת האלפיניסטים. איתם לא נתן הסבר כלשהו בנושא.

   

  בעקבות פנייתו של איתם התקשרו גורמים נוספים ממשרדו לגורמים בצה"ל האחראים לשיבוצו של הבן, ששימש כמפקד מחלקה בגדוד מילואים בעזה, והפעילו לחץ נוסף בנושא.

   

  בצה"ל בחנו את הפנייה אולם סירבו לאפשר את ההעברה. בימים האחרונים הגיעה פנייה נוספת בנושא לגורמים בכירים בצה"ל. גורם ביטחוני אמר ל"ידיעות אחרונות" בתגובה כי "הפנייה של תא"ל (מיל') איתם מעוררת תהיות רבות. מדובר במהלך נפסד של התערבותו של קצין בכיר ושר בממשלת ישראל בשיבוץ של בני משפחתו בצה"ל". 

   

  איתם מסר בתגובה לפרסום: "לומר שבני משתמט זו נבלה גסה. משפחת איתם מחנכת את בניה ובנותיה לשירות איכותי בצה"ל. כאשר אני, האבא, משמש דוגמה אישית ידועה". באשר לפרטי הסיפור עצמו, הכחיש איתם בתחילה את הדברים. בתגובה שנייה מסר כי בנו אכן ביקש לעבור מעזה, אולם ללא התערבותו.

   

  בתגובה מאוחרת יותר אישר איתם כי פנה בעצמו למפקד זרוע היבשה בנושא: "פניתי בשיחה אישית, העליתי את זה בפני מפקד זרוע היבשה פעם אחת - ומאז לא טיפלתי בנושא. בוודאי שלא מדובר בשיחרור משירות מילואים, אלא בשידרוג שירות המילואים".

   

  איתם אמר הבוקר לקול ישראל: "מדובר בנבזות שלא הייתה כדוגמתה וניסיון ניגוח של גורמים פוליטיים מהשמאל אותי, פטריוט, ואת הבן שלי. מי שראה את השרשרת האנושית ונדהם, מנגח עכשיו את הבן שלי כדי לפגוע בעמדותיי הפוליטיות... פונים אלי עשרות חיילים לשדרג את שירות המילואים שלהם למשהו יותר קרבי, ואני תמיד מנסה לעזור לחיילים כשהם רוצים לתרום יותר. טענת הקל"ב היא טיפשית, הבן שלי גר בירושלים בכלל. נודף מכל העניין סירחון פוליטי נורא".

   

  אבל יש מי שתומך באיתם: תנועת "שובי", תנועת הנשים למען יציאה מעזה, הודיעה הבוקר כי "איתם הוכיח שהוא הורה אחראי, וכמו כל הורה, עשה כל

  שביכולתו כדי למנוע את סיכון חיי בנו לשווא. הורים רבים מאוד היו מוכנים לעשות הכל על מנת שתהיה להם היכולת להוציא את בנם מהתופת של עזה, שכבר מזמן יצאה מתחום ההסכמה הלאומית. חבל רק שאיתם איננו נוהג כהורה אחראי גם כלפי אלפי החיילים והמתיישבים האחרים המסכנים את חייהם לשווא כל יום ברצועה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עטא עוויסאת
  השר לשעבר איתם. זה שידורג מילואים
  צילום: עטא עוויסאת
  צילום: מאיר אזולאי
  תא"ל במיל' איתם. "מהלך נפסד"
  צילום: מאיר אזולאי
  צילום: איי פי
  חיילי צה"ל בעזה. זקוקים לשידרוג?
  צילום: איי פי
  צילום: יונתן נאמן, דובר צה"ל
  האלפיניסטים בחרמון. מבוקש יותר?
  צילום: יונתן נאמן, דובר צה"ל
  מומלצים