שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ראש עיריית חיפה נחקר באזהרה במשך 12 שעות
  חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה פשטו על משרדי העירייה והחרימה מסמכים מלשכתו של יונה יהב. ראש העיר עצמו נחקר באזהרה. לפי החשד, גם בחיפה ניסו בעלי אינטרסים לשחד בכירים. ביאח"ה בבת-ים צפוף: גם יוסי מימן ושבתי שביט נחקרו - בפרשת פריצקי

  פרשת החניונים מסתעפת: ראש עיריית חיפה, יונה יהב, נחקר היום (ד') באזהרה במשך כ-12 שעות במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בבת ים בחשד למעורבות ב"פרשת החניונים". יהב חשוד שהיטה, עם בכירים, בעירייה, מכרז להפעלת חניון בן 400 מקומות חנייה במרכז הכרמל. כמו כן, נחקר היום ביחידה, ראובן גרוס המכונה "מלך החניונים".

   

  החקירה מתמקדת בקשר שבין "מלך החניונים" ראובן גרוס והמכרז, ובין תרומתו הגדולה למסע הבחירות של יהב לראשות העיריה. נחקר גם החשד שגרוס קיבל הנחות מפליגות בארנונה.

   

  פשיטה על משרדי העירייה

   

  בצהריים פשטו חוקרי יאח"ה משלוחת הצפון על משרדי עיריית חיפה. במשך כחצי שעה הם שהו במקום, והחרימו מסמכים רבים מלשכתו של יהב.  

   

  בעיריית חיפה, החניונים מופעלים על ידי קבלני משנה. החשד המרכזי הוא שכמו בתל-אביב וברמת-גן, גם בכירים בעיריית חיפה קיבלו לכאורה שוחד כדי לסדר מכרזים נוחים לבעלי אינטרסים, בהם גם ראובן גרוס.

   

  הפרשה התפוצצה לפני כחודשיים. גרוס, שכונה "מלך החניונים" של תל-אביב, נחקר במשטרה עם בתו, חתנו ובכירים בחברה העירונית "אחוזת החוף", בחשד לפרשת שוחד חמורה.

   

  במשטרה טוענים כי גרוס, המפעיל חניונים רבים בעיר, שיחד בכירים בחברה העירונית תמורת מידע שסייע לו לזכות במיכרזים להפעלת חניונים. הוא נחשד עם גורמים נוספים בעבירות של מרמה והפרת אמונים, קבלה ומתן שוחד וחברות בארגון פשיעה.

   

   

  בפרשה נחקרו גם המשנה למנכ"ל עיריית תל-אביב, שלום אלקיים, ראש עיריית רמת-גן, צבי בר, וכן מאיה גרוס, בתו של ראובן גרוס, חתנו יאיר הורוביץ, אייל גיבור, שהועסק על ידו, חבר מועצת עיריית תל אביב שייקה דרורי ודני קורן, דירקטור ב"אחוזות החוף". 

   

  צפוף ביאח"ה

   

  לא רק ראש העיר ודוברו נחקרו היום במשרדי היחידה הארצית בבת-ים: יוסי מימן מקבוצת "מרחב" ושבתי שביט, ראש המוסד לשעבר, הגיעו היום בפעם השנייה ליאח"ה, שם הם נחקרו באזהרה בפרשת פריצקי - שכמו פרשת החניונים, גם סיומה לא נראה באופק.


  פורסם לראשונה 28/07/2004 12:16

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ראש עיריית חיפה, יונה יהב
  צילום: טל כהן
  "מלך החניונים" גרוס
  צילום: טל כהן
  צילום: צביקה טישלר
  נחקר. צבי בר
  צילום: צביקה טישלר
  מומלצים